Wpis z mikrobloga

Niedawno zaczalem biegac (bieg I marsz na przemian). Po kilku minutach zaczyna mnie strasznie bolec lewa stopa (bardziej jak zaczynam maszeroewc, mniej jak biegam). Od czego to moze zalezec? Prawa stopa w ogole mnie nie boli.

#bieganie
  • 11
@Rakietowy_Grill: XD co mu da poczytanie o technice jak to jest praca od podstaw przy rozciąganiu, rolowaniu, ćwiczeniach mobilizujacych i innych kwestiach dookoła biegowych.

Przeczyta ze powinno się ładować na śródstopie a nie na piętę i zacznie tak robić, a po chwili wróci ze go Achillesy bolą bo jego aparat ruchu nie jest na to gotowy.

@derton778: może to być but, mozesz mieć mocna pronacje i nadwyrężać jedna nogę. Na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: brak rozgrzewki. Przez pierwsze 4 km też mnie coś kłuje w stopę, kostkę albo kolano, a potem przechodzi. Dlatego na początku biegam wolniej, bo szkoda mi czasu na rozgrzewkę. Tak samo jak na rozciąganie po bieganiu. To duży błąd - pamiętaj o rozciąganiu.
@derton778: no to wygląda na zapalenie rozcięgna podeszwowego, jakbym miał typować.

Masz piłkę do tenisa/golfa lub jakiś wałek w domu? Jak tak to próbuj to rolować. Dodatkowo rolowanie łydki, rozciąganie mięśnia brzuchatego i płaszczkowatego.
Ogólnie poszukaj w google, to taka podstawowa kontuzja jak się zaczyna biegać więc jest masa informacji na ten temat ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derton778: całkiem słusznie @aukolb wspomniał o rolowaniu. Nie jestem specjalistą ani od rolowania ani rozciągania. Czasem roluję stopy i rozciągam mięśnie nóg ale nie wiem nawet czy robię to dobrze. Bez problemu wygoglujesz zestawy ćwiczeń dla biegaczy.
@derton778: > Tez tak myslalem, ale tylko jedna stopa mnie boli.

to znak, że zbyt często jej używasz, stawaj cześciej na tej drugiej...

( ͡ ͜ʖ ͡)

a tak poważniej, to jak już wspomniano obowiązkowo: rozgrzewka,
doczytaj także o tym jakie masz stopy i jak prawidłowo chodzić - tak może to śmiesznie zabrzmieć ale wiele osób przez kilkadziesiąt lat życia nie nauczyło się tego robic prawidłowo