Wpis z mikrobloga

rozpoczynam #trzezwystyczen czyli powstrzymanie się od spożywania napojów wyskokowych przez cały styczeń i potencjalnie resztę roku. po co? żeby dać flakom odpocząć, zdetoksykować organizm i sprawdzić swoją siłę woli. zapraszam wszystkich zainteresowanych do publikowania swoich postępów na tagu #trzezwystyczen i wzajemnego motywowania się.

dzień 1/31
jestem nieco #!$%@? bo przejeżdżałem koło stacji na której zawsze kupuję piwo, i przeszło mi przez myśl żeby wejść po czteropaka no ale nie wszedłem. słabo zaczynam.

#przegryw #alkoholizm #alkohol #pijzwykopem #sylwesterzwykopem #abstynencja
  • 19
@zrodzony_w_przegrywie: Bocian cytrynowy
@kwarctopiony: aż tak źle raczej nie będzie. Lubię wypić czasem ale „stary alkus” to mój pseudonim artystyczny.
@KrojonyAnanas: Zapraszam
@Saynighte: Miałem tez taki okres w życiu ze stres w pracy zapijałem takim czteropakiem, bo w sumie więcej mi nie było trzeba a i rano przecież jadę samochodem i trochę ciężko mi sobie wyobrazić żeby robić tak przez dłuższy okres czasu. Wtedy całe życie upływa tylko
@suqmadiq2ama: @gottie:
Są badania które jasno pokazują, że miesiąc bez alko ma pozytywny wpływ na osobę. Np. pije mniej i rzadziej w kolejnych miesiącach.

The researchers found that giving up alcohol for a month helped the #!$%@? reduce their number of drinking days later in the year. The number decreased from an average of 4.3 days per week before taking part in Dry January to an average of 3.3 days
@pregunta: zależy na jakim etapie nałogu sie jest. Niektórym miesieczna dyspensa zregeneruje wątrobę i pozwoli odpocząć organizmowi a innym odwlecze w czasie skumulowany powrót do ciągu. Mam kolegę AA, który kilkukrotnie chciał pokazać ze przerwa w piciu zresetuje nadmierne picie i wroci do okazyjnego piwka do obiadu czy szklanki whiskey ze znajomymi. Nic bardziej mylnego, po kilku tygodniach tkwił w tym bagnie tak samo jak w dniu decyzji o AA, splukany,
jestem nieco #!$%@? bo przejeżdżałem koło stacji na której zawsze kupuję piwo, i przeszło mi przez myśl żeby wejść po czteropaka no ale nie wszedłem. słabo zaczynam


@staryalkus: właśnie bardzo dobrze zaczynasz. Nie wszedłeś i nie kupiłeś. Trzymam kciuki!