Wpis z mikrobloga

Jak wygląda opłata podatku Belki?

Wiem, że trzeba poinformować o zysku.
Jeżeli przykładowo po zainwestowaniu 2k sam zysk mam 3k i akcje zamknąłem, lecz pieniądze dalej są w poim portfolio czyli u brokera (nie przelałem ich na konto osobiste) już od tego będę musiał rozliczać przy rozliczeniu rocznym czy dopiero jak wszystko wypłacę na swoje konto osobiste?

#finanse #gielda #podatki #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
@Szakal12: Liczy się data sprzedaży akcji (osiągnięcia przychodu). Jeśli sprzedałeś na GPW do 28 grudnia włącznie, to musisz wypełnić pit38. Polski broker wystawi Ci pit8c. Dla zagranicznych musisz sam policzyć. Złożyć do końca kwietnia i zapłacić podatek
  • Odpowiedz
  • 0
@Kuklak Mi bardziej chodzi o aktualny rok jak to ogarniać. Czyli jak w tym roku osiągnę zysk lecz cała kwotę zainwestuje to wtedy defacto nie mam przychodu do rozliczenia? Dobrze rozumem?
  • Odpowiedz
Mi bardziej chodzi o aktualny rok jak to ogarniać. Czyli jak w tym roku osiągnę zysk lecz cała kwotę zainwestuje to wtedy defacto nie mam przychodu do rozliczenia? Dobrze rozumem? Btw. Sam będę musiał się rozliczać bo na polskiej giełdzie nie inwestuje.


@Szakal12: Jeśli w tym roku sprzedasz akcje, to masz przychód i musisz zapłacić w przyszłym roku podatek.
Z jakiego maklera korzystasz?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kuklak narazie z Revoluta ale akcji nie zamykałem teraz. Dopiero w tym 2k21 będę bardziej inwestował na T212 lub etoro. I tam na shorty chcę iść. Dlatego stąd moje pytanie jak mam przychód lecz cały ten przychód zainwestuje to muszę rozliczać się z tego zysku skoro całość znów zainwestowałem.
  • Odpowiedz
Dlatego stąd moje pytanie jak mam przychód lecz cały ten przychód zainwestuje to muszę rozliczać się z tego zysku skoro całość znów zainwestowałem.


@Szakal12: Tak, musisz rozliczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Kuklak ehh... Myślałem, że jak mam zysk lecz całość znów inwestuje to mogę rozliczyć to jako wydatek. Bo wiem, że nawet jak wychodzi się na - to warto to rozliczyć bo do 5 lat mogę ten minus odciągnąć od zysku. Dzięki bardzo za rozwianie moich wątpliwości.
  • Odpowiedz