Wpis z mikrobloga

chodzi o optymalizację.


@mars10:

Ostatnio miałem takie przemyślenie w święta, jak jechałem przez miasto i ulice były prawie puste, aż nagle na jednym skrzyżowaniu spotkałem 4 takie same Skody Octavie, tylko jedna miała felgi mercedesa.
  • Odpowiedz
W momencie badania, układ kolapsuje z wszystkich możliwych stanów do jednego, który właśnie obserwujesz.


@kaosha: czyli żeby układ skolapsował do stanu cząsteczki, to muszę zaobserwować w taki sposób, aby foton "stwierdził", że obserwacja wymusza kolaps do cząsteczki.

A jeśli chcę aby układ skolapsował do fali, to muszę zaobserwować w taki sposób, aby foton "stwierdził" że obserwacja wymusza kolaps do
  • Odpowiedz
@mars10: to jest fascynujące, że ja myślałem o tym jak miałem 7 lat. Może trochę inaczej, że jak nie patrzę na jakąś rzecz to tam dzieje się kompletnie coś innego niż w rzeczywistości. Skąd takie rozkminy w wieku 7 lat, a brak rozkmin w wieku 26 lat? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@#!$%@?: no też nie do końca, bo eksperyment "quantum eraser" ma detektory wsunięte cały czas i decyzja o pomiarze położenia jest podejmowana po lądowaniu na ekranie. Wzór interferencyjny powstaje wtedy tylko dla fotonów których informacja o położeniu została "zamazana" po lądowaniu więc to chyba trochę bardziej skomplikowane niż wpływ detektora ;)
  • Odpowiedz
@kaosha: najbardziej bawią mnie opinie osób nie zajmujących się tematem i po przedstawieniu jednego faktu uznających ze jestesmy w symulacji. Na chłopski rozum to można gnój przerzucać a nie zajmować się teoriami na które ludzie poświęcają całe życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@atpl77: konkretnie to przypisujesz cząstkom elementarnym działanie w makroskopowej fizyce newtonowskiej, mylisz kolaps funkcji falowej z mylnymi założeniami działania fotonu przy zasadzie nieoznaczoności Heisenberga.
  • Odpowiedz
@Sahkez: jeśli pojawia się jakiś wpis na wykopie w temacie którym masz jakiekolwiek pojecie i przeczytasz te wszystkie komentarze to nie wiadomo czy czasem się śmiać czy płakać. Jeśli taki poziom mają komentarze na tematach w których się nie znam to strach je czytać. Chłopski rozum przy wypowiedziach w fizyce kwantowej to już wgl jakaś abstrakcja. Cała ta dziedzina jest tak nieintuicyjna że nawet jej twórcy nie mogli w nią
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@pabloAntonio: jezu co ja narobiłem, nie chciałem tego naprawdę, przepraszam.
Przeze mnie teraz wszyscy tu są ekspertami od fizyki kwantowej
Kajam się
  • Odpowiedz
@kaosha: Potwierdzenie tego, ze żyjemy w animacji. Po co renderować cały świat w tle jeśli można skupić się na postrzeganym fragmencie.
  • Odpowiedz
@mars10: > Czyli jak nikt nie patrzy na twój pokój to on nie istnieje czytaj nie jest renderowany aby oszczędzać zasoby super komputera

@mars10: większość teorii idzie w kierunku takim, że w pokoju realizują się jednocześnie kolapsy funkcji falowej w każdej możliwości. Według M teorii i teorii strun raczej tłumaczy się takie zjawiska faktem że modele matematyczne pasują do teorii o większej liczbie wymiarów które nas otaczają, albo
  • Odpowiedz
@portoryko43: jeśli odkryłeś zasady wpływu czegokolwiek na spin to zgłoś się po Nobla. Przed tym jednak naucz się czytać ze zrozumieniem żeby wstydu nie było. Bo odniosłem się do twoich rewelacji że w największym odkryciem w cernie był bozon Higgsa. Jak uważasz że zderzają się tam całe atomy to raczej ta dyskusja do niczego nie doprowadzi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pabloAntonio: to ty podwazasz zasady nauki i #!$%@? człowieku jak #!$%@?. Nie masz pojęcia to sie nie odzywaj albo vonajmniej poczytaj na ten temat na Wikipedii, może dotrze do twojego pustego patusiarskiego lba cokolwiek. Narra
  • Odpowiedz