Wpis z mikrobloga

zgadzacie się z tym, że od pewnego poziomu zarobków, człowiek nie jest bardziej szczęśliwy?
wiadomo, zarabiać 1,5k a 20k to różnica ogromna, ale 30k a 50k?
Wtedy większe znaczenie ma już to czy mamy z kim wydawać te pieniądze, czy mamy normalnych znajomych, akceptowalny poziom stresu itp. Ja tak uważam, a jak wy?
#zarobki #pieniadze #dzialalnoscgospodarcza #pracbaza

zgadzacie się?

  • tak 78.9% (75)
  • nie 21.1% (20)

Oddanych głosów: 95

  • 12
@familypet: Nie ma takiego czegoś jak satysfakcjonujący poziom zarobków. Ludzie zawsze chcą więcej i kombinują jak mieć jeszcze więcej. Znam gościa co zarabia kilkanaście k netto miesięcznie, a od kilku miesięcy jęczy ciągle o tym ile będzie musiał dopłacić w rozliczeniu rocznym. Znam innego gościa co zarabia na umowie o pracę 100k netto miesięcznie jak ma słaby miesiąc, a jak wprowadzili podatek solidarnościowy (4% od nadwyżki powyżej 1kk złotych), to chciał
@familypet:

Aktualnie mam 70k/miesięcznie, zobowiazania (nieruchomość firmowa, środki trwałe) to około 20k/miesięcznie. Nie buduje domu, mieszkanie nadal wynajmuje, jeżdżę nowym autem za 90k finansowanie 50/50.

Wystarczy na wszystko, ale nauczyłem się patrzeć na ceny. Wiec zanim coś kupię zastanawiam się czy warto. Nie ubieram się w markowe ubrania, zanim wydam zastanawiam się 10x i szukam okazji. W biedronce szukam okazji i patrzę na skład jedzenia zanim je kupię :)

Bardziej zwracam