Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, jakie implikacje dla PEKAO ma przejęcie IDEABanku? Z tego co rozumiem to BFG jest gwarantem i ewentualne straty zostaną zaspokojone z funduszu gwarancyjnego. Jaki jest według Was wpływ tego ruchu na kurs PEKAO w krótkim i średnim terminie? #gpw #gielda
  • 9
@Rzlk: Inne banki zrzucą się na to aby BFG sfinansował łatanie dziury. Do tego plotki o dalszym obniżaniu stóp procentowych. Cały sektor zaświeci czerwienią. Pekao poniesie koszty konsolidacji, a nie ma gwarancji, że klienci tam zostaną. W dodatku jeżeli będzie możliwa wypłata środków to myślisz, że co pierwsze zrobią klienci idea banku?
W krótkim wydaje mi się, że raczej w plecy poniedziałek i wtorek. W średnim raczej spowoduje, że akcje nie wzrosną do 70 zł za szybko. Przydałby się komunikat szybko, że dywidenda zostaje ( oficjalny) a BFG gwarantuje wszystko. Inaczej w mojej ocenie duży minus w krótkim terminie
@Rzlk: Z tego co ja zrozumiałem to BFG tylko początkowo pokryje różnice między zobowiązaniami i należnościami, a ewentualne przyszłe skutki złego oszacowania portfela pójdą już w koszty pekao. Znając reputację idea, to ja to odbieram negatywnie.
@Rzlk: zależy czy wygra rozsądek czy emocje, przejmują prawie za darmo bazę klientów, aktywa, kredyty.
Idea Bank kupę hajsu przepalał na odsetkach, sam mam u nich lokaty na 1.7% i 2%, gdzie rynek i inne banki max 0.1%. Pekao ma dużo hajsu, nie będzie potrzebować oferować (sic!) takich lokat by finansować kredo.
No i franków nie oferowali.
Skiba mówił ze o dywidendę mamy być spokojni, zobaczymy.

Ciekawe czy rekoszetem nie oberwie
Przydałby się komunikat szybko, że dywidenda zostaje ( oficjalny) a BFG gwarantuje wszystko

@marglowiak: prezes PEKAO już się wypowiadał w temacie dywidend

"Struktura transakcji pozwala z jednej strony zabezpieczyć pozycję kapitałową i płynnościową Banku Pekao S.A., nie wpływając na potencjał dywidendowy banku, a z drugiej, dzięki wykorzystaniu efektów skali pozwala wygenerować wartość dla akcjonariuszy w formie synergii" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Pekao SA Leszek Skiba.