Wpis z mikrobloga

@Student_AWAS no ja też mam kamień do pizzy, największy problem to brak górnej grzałki w piekarniku, bo tak to bym na samej górze pod grzałka położył i by mi trochę spiekło ranty, a w tym moim gazowym to jak zostawię na tyle, żeby góra się ładnie spiekła to już od dołu będzie kamień albo i węgiel z tej pizzy.
@Student_AWAS ja już na necie wszystkie porady przewertowałem co można zrobić domowymi warunkami, i jak na razie to jest najlepsze co mi wyszło ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zresztą sam porównaj z tym co tam gościu wrzucił w tym wątku, uważam że nie wyszło mi najgorzej xD

No i ten palnik mnie kusi bo to dość innowacyjna metoda.
@KarmelowyJeremiasz mnie zainspirował, on w swoim wpisie palnikiem przypiekł na koniec
@Student_AWAS a #!$%@?ę, ja nie znoszę gotować, tylko pizzę lubię robić, bo nie muszę żadnych naczyń brudzić i szybko się robi xD
Ciasto wyrabiamy na stole, potem do lodówki, następnego dnia porcjuję, z kilograma młaki wychodzi mi 10 kulek, mroże je i pół godzinki roboty i mam ciasto na 10 dni xD
A potem to tylko wyciągam ciasto rano jak się rozmrozi pach składniki, 10 minut do piekarnika i gotowe, zero stania