Wpis z mikrobloga

@PositiveRate: Napisz z czym się nie zgadzasz. W rodzinie i wsrod przyjaciol mam wielu adwokatów i radców, natomiast studiowalem na PW i to tam poznalem naprawdę zdolne osoby. Ci pierwsi lepiej zarabiają (i nie mowie, ze nie są inteligentni. )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@stefan_banach: Nwm, no ze wszystkim się nie zgadzam. Robota jak robota. Każdy musi być na swój sposób kreatywny i myśleć w robocie. Prawnicy, lekarze, inżynierowie, analitycy finansowi itd. Każdy trochę inaczej, bo jeden musi umieć wymyślić most, drugi kogoś odpowiednio wyleczyć, a jeszcze ktoś ułożyć dobrze kable czy przewidzieć co może się stać i odpowiednio ubrać to w postanowienia umowne.

Zabawne, że umysłową pracą pogardza czlowiek, który jednocześnie posługuje się w
@PositiveRate: Tak bo kocham matematykę. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, ze pogardzam pracą umysłową. Nie napisałem, że pogardzam jakąkolwiek pracą i nawet pracowalem na najnizszych stanowiskach (zdecydowanie nie umyslowych)

Po drugie tak podałem dowody anegdotyczne, ale nie opierałbym się tylko na nich, na ten temat znajdziesz badania. Np. średnie IQ wg wykonywanych profesji. I tak studenci MIT mają wyzsze IQ niz studenci prawa na najlepszej uczelni.

I masz rację, ze kazda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@stefan_banach: Zacznijmy od początku bo dyskusja zaczęła się od tego, że sędzia, urzędnik i analityk finansowy nie muszą myśleć w pracy, na co ochoczo przystałeś. Teraz dodajesz kolejne słowa, ale nie wymazuje to poprzednich. Nigdzie nie napisałeś "myliłem się/za bardzo uprościłem". A chociażby powyższy post, to prawie że sprzeczność z tym co pisałeś na początku.

Co do zdolności: Tak jak mówisz, każdy ma inne i pewnie stereotypowy kuc nie byłby najlepszym
informatyk, inzynier taka praca wymaga kreatywnego myslenia i umiejetnosci rozwiazywania problemow.


@stefan_banach: > ale to inny typ myslenia. schematyczny. analityk finansowy to bardziej myslenie jak na maturze, gdzie 1000 razy rozwiazujesz to samo zadanie z deltą itd.

@stefan_banach: Przecież programista z 3-letnim doświadczeniem przez 95% czasu swojej pracy będzie klepał coś, co już zrobił wiele razy w życiu. Albo czytał dokumentację biblioteki żeby zobaczyć jak coś zrobić. Rozwiązywanie większości problemów
@PositiveRate: Nie wiem na cholerę dyskutujesz z typowym chłopakom rozumem. Chłop myśli że jest najmądrzejszy, bo nauczył się jakiegoś gówno reacta xD czy nawet czegoś trudniejszego. Nie ma po co dyskutować z kimś kto żyje dunning krugerem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nuuk: Lubię sobie pogadać na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiem, że w większości to bezcelowe, ale ja czasem dałem się do czegoś przekonać to może i ktoś podzieli moje zdanie.
Ale no sorry trudniej rozwiązac błędy w kodzie, stworzyc część do bolidu czy samolotu niz napisac podanie w obronie małotata przyłapanego z 5g trawki.


@stefan_banach: Ego w kosmosie. "Napisanie podania w obronie małolata przyłapanego z 5g trawki" (bo wiadomo, że tylko tym zajmuje się plebs który nie był na polibudzie jak pan wielki programista) to nie jest napisanie rozprawki jak na polskim w liceum, to wymaga doskonałej znajomości aktualnego prawa, które