Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 271
Ten rok był kiepski pod wieloma względami, nie ma co tego roztrząsać. Cieszę się natomiast, że udało mi się wrócić do terrarystyki i zrealizować marzenia o drzewołazach.

Zorganizowałem miejsce na strychu i dość mocno je w ciągu tego roku rozwinąłem. Udało się nawet rozmnożyć dendrobates azureus - mam 10 młodzików.

Na zdjęciu trochę bałagan i nieskończone projekty, ale cieszę się z tego jak to wygląda i jak mogłem rozwinąć swoje hobby w 2020.

Plan na przyszły rok - sprzedać sporo zegarków z kolekcji i kupić za to zwierzęta :)

#terrarystyka #hobby #chwalesie #strycharium bieda- #azylboners no i nieco #gownowpis
Jarczur - Ten rok był kiepski pod wieloma względami, nie ma co tego roztrząsać. Ciesz...

źródło: comment_1609407917JdSz16Okftq0tLYlevjCK7.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarczur jak u Ciebie wygląda system zraszania ? Woda z sieci wodociągowej czy jakoś zbiornik + pompa ? Jeśli pompa to jaka i czy głośna ;) ? Jak ze sterowaniem ? Automat czy ręcznie ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kukeiro: zbiornik 30l, woda ro, 2x pompa ULKA dość głośna ale to strych więc jest zamknięty i nie słychać, sterowanie włącznikiem sekundowym.
  • Odpowiedz
@Jarczur a napisz mi jak rozwiązana jest sprawa wentylacji, przed i aktualnie z klimą? Tzn. Jest klima, ale zaciągasz z zewnątrz powietrze i wypuszczasz jak? Bo mam podobne poddasze, to może mi się przyda ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wypraska: przenośny klimatyzator z wywiewem wpiętym do wywiewki kanalizacji która idzie przez strych. Na teraz nic innego nie wchodziło w grę. Może kiedyś zrobię tam okienko, może split.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarczur: poliuretan utlenia się od promieniowania UV. I zaczyna ciemnieć. W sumie dziwne że nie zasloniles tej piany jakimś kartongipsem czy innym gównem ;)

Chociaż widzę że n------i jej tak grubo, że nie widać nawet konstrukcji dachu, do której możnaby się profilami przyczepić. No trudno ;))

Na zewnątrz te piany (zamkniętokomórkowe oczywiście) maluje się elastomerem żeby od słońca ochronić. Ale natryskowo, więc musiałbyś wszystko wyniesc najpierw
  • Odpowiedz