Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za jakimś sprzętem do ogarniania softów w samochodach, nie zarobkowo, tylko z czystej ciekawości i zdobywania doświadczenia. Pracowałbym na swoich samochodach, które są na EDC16 (207 i 307) i Siemens SID802 (Fiesta 1.4TDCI). Lepiej brać tańsze i bardziej uniwersalne Galletto V54 czy droższe KESS + KTAG? Ofkors wszystko klony chińczyki. Programowanie po OBD raczej mnie nie interesuje, bo naczytałem się że mało to bezpieczne i nie zrobię tego co mnie interesuje w ten sposób (usunięcie EGR).
#chiptuning #elektronika #mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fgjfgyuft: @rybeczka: na początek chciałem kupić drugi ECU i zrobić klona tego co mam w aucie więc wolałbym mieć komplet możliwości tj. i OBD i BDM ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego zainteresowało mnie galletto bo jest dwa razy tańsze niż KESS + KTAG.

A dużo droższy taki z EU? Nie chcę za bardzo szaleć bo założony budżet miał mi wystarczyć jeszcze na Lexie i jakiś mały
@Philosohero: Co do Lexii jak będziesz szukał to polecam wersje 9.68. Obsługuje też nowsze auta z koncernu PSA z silnikami BlueHDI na EDC17. Ta zwykła 7.68 która lata po chomikach jest już na tym polu bezużyteczna - nie widzi połowy sterowników
@Philosohero: Tak tak, na tym samym kablu który był "dedykowany" do v7 działa bez problemu wersja 9.68. Różnica zasadnicza jest taka że 9-tka jest przypisana już na stałe do jednego laptopa jak ją kupisz - w przypadku wymiany komputera na nowy licencja staje się nieważna, bo klucz sprzętowy jest już inny.