Wpis z mikrobloga

@MrNobody567: on działa dokładnie tak samo jak propozycja lewicy. Różnica jest semantyczna.

Albo masz zgodę ważna ("świadomą" i od osoby zdolnej do jej wyrażenia, bo 14 latka może wyrazić i 10 zgod a i tak idzie się do kryminału) albo nie masz zgody. Prawo wyłączonego środka.

I tak, zgoda dorozumiana (partnerka sama zdjela majtki i zaczęła grę wstępną potem doszło do penetracji gdzie nikt nie wyrażał protestu) będzie w propozycji lewicy
  • Odpowiedz
@czynastolatek: pokaż akta sprawy (nie guwnonotke) to pogadamy i wujek Filip ci wyjaśni.

@MrNobody567: no i oczywiście to nie jest tak, że ta zgoda musi być ustna czy pisemna xD wyraźna zgoda może być np. skinieniem głowy, aktywnym uczestniczeniem w akcie itd. no ogólnie tak jak to wygląda w normalnym seksie (choć czytając obawy niektórych to się zastanawiam co oni uprawniaja za seksy i z kim). Obecnie też można np.
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra nie bronię tu nikogo, ale faktem jest, że przepis dot. obopólnej zgody na seks niczego nie zmienia. Ci którzy gwałcą dalej będą gwałcić, a ci zgwałceni dalej będą zgwałceni, a ten przepis tylko da pole do popisu większym patologiom i fałszywym oskarżeniom. Jeśli nie sporządzisz pewnego rodzaju umowy to nie masz szans na udowodnienie niczego, a w efekcie (gdyby nie to, że w takich przypadkach sądy zawsze stoją murem za kobietami)
  • Odpowiedz
@Kleki_Petra w normalnych krajach ten przepis nie zmienia kompletnie nic. W Polsce natomiast stworzy się patologia, bo nigdzie na świecie nie ma takiej nierówności w traktowaniu mężczyzn i kobiet w sprawach damsko-meskich przed sądem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@portas91: No zgadzam się, wyrok który przytoczyłem jasno dowodzi, że kobieca ofiara nie ma czego szukać przed sądem, bo ten orzeknie domniemaną zgodę na korzyść męskiego sprawcy.
  • Odpowiedz
wyraźna zgoda może być np. skinieniem głowy, aktywnym uczestniczeniem w akcie itd.


@Filipterka25: A ja znałem jedną laskę która się broniła do samego końca. Wg lewactwa ją zgwałciłem.
Wg samej zainteresowanej powinienem jej jeszcze ręce związać.

Wy na prawdę macie problem ze zrozumieniem, że ludzie są baaardzo różni.
  • Odpowiedz
@czynastolatek: przecież zrobiliście to za jej zgoda, więc gdzie ty geniuszu widzisz zgwałcenie?

No chyba, że zgoda była po fakcie - wtedy mam smutna wiadomość, bo przez Ministra Ziobro jest to zgwałcenie z art 197 kk, i to ściągnę z urzędu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prawo nie zakazuje #!$%@? się podczas seksu (w uproszczeniu), prawo zakazuje seksu bez zgody partnera (bez uproszczenia).

Ponownie, bo znowu udowadniasz że
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Zacytowałem fragment, gdzie pisałeś, że zgoda ma być wyraźna, a teraz nagle się okazuje, że brak wyraźnej zgody nie jest potrzebny, może się nawet bronić, krzyczeć i drapać, ale jeśli chce to ok?
Czy ty serio nie widzisz, co robisz z logiką?
  • Odpowiedz
@portas91: i tak, jest sobie przestępstwo seksualne gdzie nie masz ofiar, a dwoje sprawców którzy dobrowolnie uprawiał seks - art 202 kk, kazirodztwo (nie, wujek gwalcacy 14 letnia siostrzenice nie podlega pod to - 201 kk dotyczy wyłącznie seksu za wzajemną zgodą dwójki dorosłych ludzi). Jak łatwo zgadnąć prawie nikt nie idzie z tego przepisu do pierdla, bo jak się brat z siostrą seksualizuja to w razie wpadki będą się kryli,
  • Odpowiedz
@czynastolatek: przeczytaj art 197 kk mały debilu, potem powolutku się zastanów czy jakoś twoje zachowanie nie spełniało tamtych przesłanek, a potem doczytaj o nowelizacji Ziobry.

Co prawda uważam że nigdy nie widziałes hokej baby na żywo, ale bawi mnie jak robisz z siebie debila przyznając się do dokonania przestępstwa zagrożone go do 12 lat więzienia
  • Odpowiedz