Wpis z mikrobloga

@Shatter:

przecież ludzie normalnie przy świadkach uprawiają seks.


No tylko nie wiem kto pisał, że ludzie normalnie uprawiają seks przy świadkach. Zazwyczaj tego nie robią, ale to nie znaczy, że nie robią wcale.

No widzisz, na szczęście gdyby ta czternastolatka nie podpisała oświadczenia to by jej wujek nie zgwałcił (dowód anegdotyczny bez źródła - najlepiej)


Nie wiem, skąd wam się te oświadczenia uroiły.
Ale zasadniczo to nawet jakby jednak zgwałcił, to
@Shatter:

Pokrzywdzona nie podjęła próby zaalarmowania domowników, co oznacza, że sprawca nie używał przemocy i gwałtu nie było - tak Sąd Apelacyjny we Wrocławiu tłumaczył powód złagodzenia kary wobec mężczyzny skazanego wcześniej za gwałt na 14-letniej siostrzenicy.

Do wykorzystania seksualnego 14-letniej dziewczyny doszło w trakcie rodzinnego zjazdu na Boże Narodzenie w 2016 roku. W mieszkaniu we Wrocławiu nocowało wspólnie 20 osób. Ofiara spała pokoju Kamila W. (29 lat), który jest dla
@MrNobody567: ale już teraz jest potrzebna wyraźna i świadoma zgoda - art 198.

@Shatter: @Kleki_Petra czternastolatka dobrowolnie zgadzająca się na seks z wujkiem jest chroniona przez zupełnie inne przepisy niż te o zgwałceniu.

W tym wypadku art. 199 kk oidp - to czy staeiaka opr decyduje czy faceta się sądzi z art 197 (któryś tam paragraf) czy 199, wiec to zajebiscie istotna okoliczność czy stawiała opr czy nie!

@czynastolatek:
@Kleki_Petra tak sobie czytam Twoje wypowiedzi i się zastanawiam co byś zrobił w takiej sytuacji. Jesteś w barze, wpadła Ci w oko dziewczyna, Ty jej też, podchodzisz do niej stawiasz drinka, tak sobie pijecie, gadacie, nikt się nie schlał, wszystko w ramach obowiązującego prawa ( ͡º ͜ʖ͡º)
Stwierdzasz, że doprowadzisz ją do domu, ona pod drzwiami zaprasza Cię na "herbatkę". Jako, że wpadliście sobie w oko i
@Borysko_88:

ktoś jej wtargnął wczoraj do mieszkania, związał i zgwałcił.


I był przy tym tak uprzejmy, że założył prezerwatywę i nie zostawił śladów włamania czy krępowania.

Mógłbyś wymyślać przykłady dla ludzi myślących, a nie prawaków?
@Borysko_88: Ale co mam na to odpowiedzieć? Właśnie podałem wątpliwości, które sąd by w sprawie rozstrzygnął na korzyść oskarżonego, więc o co ci chodzi?

Naprawdę sądzisz, że zawarcie zapisu o wyraźnej i świadomej zgodzie byłby w stanie doprowadzić do fali fałszywych oskarżeń pod byle pretekstem, doprowadzających do skazania mimo wielu poszlak i dowodów podważających wiarygodność osoby oskarżającej?
Na jakiej podstawie tak sądzisz? Nie ma na to żadnych dowodów które by spływały
@Kleki_Petra no odpowiedź na pytania, które zawarłem w pierwszym poście bo się wymigujesz od odpowiedzi. Tak, uważam, że w wielu sytuacjach mogłoby to doprowadzić do fałszywych oskarżeń, w których mężczyzna byłby poszkodowany.
@MrNobody567: prawo karne tak nie działa, że wystarczą zeznania pokrzywdzonej do skazania.

Jeżeli opinia biegłych wskaże że poszkodowana nie ma traumy, że jej opis zdarzenia jest niespojny, że ma zdolności do konfabulacji to sąd nie skacze faceta.

I nie, nie da się przekonywujaco odgrywać np. PTSD.

Polecam poczytać wyroki w bazie orzeczeń sądów powszechnych (Google it) dotyczące przestępstw seksualnych - pedofilii, zgwałcenie, art 198 kk którego większość podniecajacych się jak prawniczek
@Borysko_88: ale spoko, teraz też nie musi mówić o wiazaniu - może powiedzieć, że była w stanie upojenia takim, że już nie kontaktowała, czyli art 198 kk którego żaden dyskutant nie raczył przeczytać. A ma to raptem kilka linijek, nic dziwnego że Polska to montowania skoro taka ilość tekstu odstrasza.
art 198


@Filipterka25: Fajnie że podrzucasz konkretne artykuły, dzięki temu dużo lepiej się dyskutuję i można też rozszerzyć własną wiedzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Ale wydaję mi się że albo zły artykuł podlinkowałaś albo ktoś z nas go błędnie interpretuje. Tak więc w sytuacji tutaj podlinkowanej nie potrzebna jest zgoda ale brak niezgody(ewentualnie wykorzystanie upośledzenia umysłowego/choroby psychicznej).
Jest też zapis o "bezradności"