Wpis z mikrobloga

Jakie jest w końcu oficjalne stanowisko rządu odnośnie przemieszczania się w nowy rok? Bo już zwariowałem. Może ojciec po mnie przyjechać o 2 w nocy czy nie może? Znaczy się wiem, że według prawa może, ale będę #!$%@? ścigać czy nie będą?
#koronawirus #sylwester
  • 11
@Momos: w rozporządzeniu jest zakaz przemieszczania się, ostatnio premier powiedział na konferencji że godziny policyjnej nie ma, policja pytana o to powiedziała że nie jest odinterpretowania prawa i każdy policjant będzie sprawę oceniał indywidualnie, a prawnicy wypowiadają się że nic nam zrobić nie mogą i należy odmówić przyjęcia mandatu w razie czego, bo sąd i tak stwierdzi że przepisy sa nie tego.
@Momos: dobra, doczytałam to dopisuje, policja stwierdziła że jednak będzie egzekwowała obowiązujące zakazy (a ten o zakazie przemieszczania się jest w rozporządzeniu) i możliwe na mandaty zgodnie z obowiązującymi przepisami (czyli do 30tys zł)
@antkowa: Wiadomo kto mandat wystawia, powinno dzisiaj się ogłosić że po zmianie władzy za każdy odrzucony przez sąd mandat nałożony przez policjanta, ten policjant poniesie koszty sprawy sądowej.
Automatycznie policjanci przestaną widzieć ludzi bez masek, ludzi na spacerach itd bo dzisiaj tylko na takich polują o ile masz maskę na mordzie możesz wiele, łącznie z kradzieżą w sklepie (chociaż są debile które na włam idą bez masek xD).
@Momos: dlatego my odpuściliśmy i zostajemy w domu. Nie chce nam się przepychać z policją i kontrolami, a to nie wiadomo czy jakiś uprzejmy sąsiad nie poinformuje że jest nas 6 gości zamiast 5 itd...
@andrzej-roman: bez przesady, mnie ostatnio kontrolowała policja jak wracaliśmy autem z morsowania, wysiadłam bez maseczki do bagażnika po dokumenty, potem mój narzeczony (bo u niego było ubezpieczenie) i nam problemów nie robili.
Taka prawda że policja jest od egzekwowania a nie rozważań czy kradzież bułki jak jest się głodnym to kradzież bardzo czy tylko trochę.
@Momos: Możesz nie przyjmować mandatu i wtedy policja kieruje wniosek o ukaranie do sądu - tak bywało dotychczas. Jednak sądy uwalały każdy taki mandat, bo nie ma podstawy prawnej (rozporządzenie - ustawa - konstytucja, znany motyw), więc psiarnia się teraz wycwaniła (a raczej przykaz przyszedł), by #!$%@?ć do sanepidu, z którym trzeba się potem #!$%@?ć (odwołanie od decyzji, skarżenie etc.).
Psiarni mordy uciszono podczas jesiennych protestów premiami i podwyżkami, więc teraz