Wpis z mikrobloga

@JohnnyAK11 nie no takie droższe rzeczy to 2 tygodnie jakoś. Budżetowy zestaw więc warto było rozpatrzyć tę opcję. Co do gwarancji to kiedyś komuś sie zepsuł procesor? No pewnie 20 lat temu. No i wziąłeś zetke a nie masz za dobrych pamięci z tego co widze ani tym bardziej cpu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PolakAlfa: wiem, ale jak patrzyłem to następne był już troszkę za drogie. Płyta taka bo podobno można fajnie ramy podkręcić i jak w przyszłości będę ulepszał to nie trzeba będzie znowu jej wymieniać
@daniel1173: Te prędkości ramu na stronie intela to wartość bazowa z jaką pracuje ram. Żeby używać "szybszych" kości potrzeba płyty na chipsecie z490 (do obecnej generacji procków) bo wtedy odblokowuje się możliwość OC ramu (bo tak naprawdę wszystko powyżej tych 2666 to jest właśnie OC). I ten procek nie jest tu jakiś wyjątkowy działa to tak od jakiś 10 lat (a na pewno od ddr3 bo je miałem poprzednio i było
@daniel1173: No tutaj też nie jest tak różowo bo w tanich płytach często są za słabe sekcje zasilania, ekranowanie (ogólnie jakość wykonania) i z oc też się nie poszaleje bo stabilność będzie słaba. Jeśli dobrze pamiętam to następna generacja Inteli (11) podbija to bazowe taktowanie do jakiś 3200 MHz ;). Są nawet pogłoski ( z jakimiś dowodami), że nie będzie już potrzebna płyta na chipsecie Z do OC ramu więc będzie