Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Niebawem będę kupować mieszkanie. Byłem przekonany do os. Południe ale po głowie mi chodzi również os. Kazimierza Wielkiego. Chcę mieć fajny dostęp do obiektów sportowych i handlowych oraz szkół i miejsc zabaw (syn nieco ponad 3 lata). Które osiedle będzie bardziej pasowało? Zależy mi też aby było w miarę bezpiecznie.
#wloclawek
  • 14
@piterek: imo bezpieczeństwo na blokowiskach to jeden pies już teraz jest. Wszędzie tak samo.
A skomunikowanie ze sportem/sklepami/zakupami to już jest serio kwestia indywidualnych osiedli. Z każdej dzielnicy możesz mieć zarówno blisko jak i "daleko", ale raczej nie tak daleko żeby na to narzekać. Gdybyś podał dokładne 2 lokalizacje do wyboru to już prędzej można by wybierać
@piterek: na każdym osiedlu masz biedronkę/lidla/aldiego. Orliki też są wszędzie, jedyne co to ewentualny basen musisz jechać albo na Delfina przy hali OSIR albo na Międzyosiedlową pływalnię na Wysokiej. Jest jeszcze basen przy elektryku ale tam nie polecałbym chodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc i tak zawsze będziesz musiał liczyć się z dojazdem. Kwestia tego jeszcze w którym miejscu dokładnie. Z Kazimierza będziesz miał bliżej do Auchan
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piterek: ja właśnie jestem na etapie umowy przedwstępnej i kupuję na Zazamczu. Zależało mi na bliskości lasu. Południa nie znam za dobrze, ale mam wrażenie że jest dość ciasne i zakorkowane. Dodatkowo na Zazamczu czynsze są niższe niż na Kazika i Południu. Ale może przeważył sentyment, bo mieszkałem tam przez 19 pierwszych lat życia :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@instalacja: ceny wysokie jeśli nieruchomość jest dobra, ale w Toruniu za podobne mieszkanie trzeba zwykle wyłożyć około stówę więcej, w większych miastach różnica jest jeszcze większa.
@piterek: Południe aktualnie dużo lepsze. Nowe rzeczy cały czas stawiają chociażby castorame maczka jakies kebaby i inne. Sklepów dużo jest, szkoła też git napewo lepszy wybór niż kazik.Też polecam najbardziej kaliska,wiejska itp bo wszędzie blisko.