Wpis z mikrobloga

Cześć,
od jakiegoś czasu czytam o opcjach zakupu BTC i różnych portfelach, ale czy ktoś mogłby pomóc mi to trochę uporządkować?

1. Chciałbym za jakiś czas kupić trochę BTC (nie jakieś astronomiczne kwoty, powiedzmy 5 tys. zł) na inwestycję long term, bez handlowania. Jak najtaniej wymienić PLN/USD/EUR na BTC? Czytałem o bitpanda (teoretycznie niskie opłaty i prowizje), czyli, np. przelewam z Revoluta EUR, wymianiam na BTC i później na swój portfel. Może warto wybrać inny serwis gdzie będzie sumarycznie niższa stawka za wpłatę, wymianę + wypłatę na portfel? A może w ogóle ominąć w jakiś sposób giełdy? Tylko nie wiem czy wyjdzie taniej...

2. Zakładam portfel i wpłacam do niego powiedzmy po 200 zł tygodniowo. Czy takie rozbiajanie na mniejsze kwoty nie będzie problemem przy próbie wymiany na FIATa 126p za jakiś czas? Np. duże opłaty?

3. Co do portfela, to na początek zastanawiam się nad Electrum - dobry wybór pod long term?

Z góry dziękuję!

#bitcoin #bitpanda #electrum #kryptowaluty #coinbase #binance #btc
  • 35
  • Odpowiedz
@fervi: Dzięki za link, ale czy będzie taniej, niż na giełdach? Można to jakoś porównać?
Wiesz może też jak to wygląda w przypadku pytania nr 2?

Nie znam sie, ale chciałbym się poznać. :)
  • Odpowiedz
@fervi: No właśnie, a ja nie chcę iść po najmniejszej linii oporu... ;)
Czyli jakaś giełda. Podpowiecie przez co przepuścić pieniądze, aby wyszło najtaniej?
  • Odpowiedz
Podpowiecie przez co przepuścić pieniądze, aby wyszło najtaniej?


@bllc: Nie musisz robić konta na giełdach i kantorach i sprawdzać gdzie jest najkorzystniej. Zrobiłem to za ciebie.
Przelewem zwykłym:
bank pln>revolut pln-euro>changeinvest>electrum (KYC weryfikacja)
bank pln>revolut pln-euro>ramp.network>electrum (bez zakładania konta,
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: Chodzi mi o odwrotną sytuację, tzn. wypłatę z prywatnego portfela na fiat (np. przez Bitpandę). Gdzieś czytałem, że jak zrobię sporo wpłat na jeden adres, to później mogę mieć problem, żeby to gdzieś przelać, bo opłata będzie duża (coś jakby osobna dla każdego bloku (?), nie wiem czy dobrze to zrozumiałem).
Prawda to czy nie?
  • Odpowiedz
@NatoshiSakamoto: Dziękuję za wyjaśnienie. Chyba zrobię tak, że na początku będę wpłacał mniejsze kwoty BTC na bitpandę pro, a jak uzbiera się jakaś większa kwota, to będę przelewał na portfel prywatny.

Czy bitpanda pro ma jakąś osobną rejestrację i/lub osobną aplikację?

Widziałem opcję używania Electrum na 2 komputerach, jeden off, drugi online i na jednym z nich podpisywanie transakcji. Czy warto się w to bawić czy może standardowe używanie nie powoduje dużego niebezpieczeństwa dla zwykłego smiertelnika? A może w miedzyczasie pomyslec o rozwiazaniu
  • Odpowiedz
@NatoshiSakamoto: Tak, kiedyś zacznie spadać (pomijając obecne ruchy), ale W TEORII za jakiś czas powinno dać zysk. Staram się wyeliminować emocje i raczej traktować to jako inwestycje długoterminową (tzn. nie inwestować pieniedzy, których byłoby mi w razie wtopy bardzo żal, brać kredytu, itp.).

Ok, czyli opłatami dot. wypłat póki co nie będę się przejmował.

Odnośnie zakładania portfela w danym standardzie. Gdzieś czytałem, że dobrze założyć go w danym standardzie, itp.
  • Odpowiedz