Wpis z mikrobloga

Cześć,
od jakiegoś czasu czytam o opcjach zakupu BTC i różnych portfelach, ale czy ktoś mogłby pomóc mi to trochę uporządkować?

1. Chciałbym za jakiś czas kupić trochę BTC (nie jakieś astronomiczne kwoty, powiedzmy 5 tys. zł) na inwestycję long term, bez handlowania. Jak najtaniej wymienić PLN/USD/EUR na BTC? Czytałem o bitpanda (teoretycznie niskie opłaty i prowizje), czyli, np. przelewam z Revoluta EUR, wymianiam na BTC i później na swój portfel. Może warto wybrać inny serwis gdzie będzie sumarycznie niższa stawka za wpłatę, wymianę + wypłatę na portfel? A może w ogóle ominąć w jakiś sposób giełdy? Tylko nie wiem czy wyjdzie taniej...

2. Zakładam portfel i wpłacam do niego powiedzmy po 200 zł tygodniowo. Czy takie rozbiajanie na mniejsze kwoty nie będzie problemem przy próbie wymiany na FIATa 126p za jakiś czas? Np. duże opłaty?

3. Co do portfela, to na początek zastanawiam się nad Electrum - dobry wybór pod long term?

Z góry dziękuję!

#bitcoin #bitpanda #electrum #kryptowaluty #coinbase #binance #btc
  • 35
  • Odpowiedz
@NatoshiSakamoto: również planuję w najbliższym czasie zakupić trochę btc, na początek ok. 0.5-2k pln (na długi horyzont czasowy, prawdopodobnie dokupywałbym z czasem więcej, zależnie od wolnego kapitału).

Kolega zachęcił mnie do założenia konta na binance, jeszcze niczego tam nie kupiłem, a po przeczytaniu komentarzy tutaj nabrałem wątpliwości i skłaniam się ku electrum.

Stąd pierwsze pytanie, dlaczego nie trzymamy na
  • Odpowiedz
Mieszasz dwie sprawy, binance to giełda, a Electrum to program do obsługi portfela.
Mając walutę na giełdzie nie jesteś fizycznie jej właścicielem.

Co do porównania giełd, to zależy co potrzebujesz. Mi koledzy wyżej właśnie podpowiedzieli co najelpiej nadaje się do takich zadań.
  • Odpowiedz
@NatoshiSakamoto @bllc dzięki za doprecyzowanie, przyznam, że bardzo chaotycznie to opisałem, miałem zamiar po prostu zostawić to na giełdzie, a dzięki Wam dowiedziałem się, że lepiej z giełdy przelewać na np. electrum :)
lub od razu kupować na ramp.network.

Jedyne czego nadal nie wiem, to jak później z tego electrum można bitcoiny efektywnie zamienić w "tradycyjną" walutę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Owszem, nie trzeba mi tej
  • Odpowiedz
@loputocrack: Musiałbyś więcej danych podać, ale jak nie masz żadnej wiedzy to cóż.
Natomiast dziwne, że 190zł. Może kupowałeś na górce i sprawdziłeś na dołku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@loputocrack: Wiadomo, że im większa tym lepiej, szczególnie jak mają coś tam 3 literowego dla dużych wypłat. Natomiast był spory spadek i może dlatego - warto się dopytać xd Wydaje mi się, że więcej niż 8% nie powinno być
  • Odpowiedz