Wpis z mikrobloga

Jaki to był rok? Które spółki dały w portelach zarobić a później ubrały w taki sposób, że raczej nie ma szans na sensowne odrobienie strat?
1) 4MASS to taka spółka która robi brrrrr po pompie "bo korona"
kurs: 0.255 z 2,70
2) Boruta (0,62) Wielu myslało, że dno zostało uklepane, ale jak widać ciągnie ją niżej i nie zapowiada się na jakieś stabilne odbicie nawet w okolice 1zł a gdzie do 2,1?
3) OML, Było nawet 21zł a teraz uklepuje sobie dno w okolicach 7zł? Zapewne nie na długo bo na wiosnę do obrotu trafi nowa "ryza" papieru od Januarego :)

#gielda
  • 20
@kamilsos: Ciasteczka jeszcze pozwola zarobić. Cierpliwości. Wątpliwe, zeby znów były po 26zł, ale uśredniając jest szansa zminimalizować straty. Uśrednianie powyższych raczej nie ma sensu.
@Gawol_1: na poczatku akcjonariusze nie doczytali, ze mowa o sprzedazy nie zawiera wszystkich sprzedanych sztuk. Druga kwestia to jednak nowy papier który pojawia się w obrocie a ten termin zbliża się. Nie pamietam dokładnej ilosci, ale nawet jesli nie byłaby to duza ilosc (January nie miał tego wiele) to zawsze nowy papier.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gawol_1: też tego nie potrafię zrozumieć. Ciągle top sprzedaży na steam, gog i na konsole. Jedno espi o zwrocie kosztów i od tego momentu cisza. Być może ludzie tracą cierpliwość, a ukrywanie faktycznej sprzedaży gry tylko budzi niepokój. Nie wiem, mam nadzieję, że w przyszłym roku powróci w granice ~20 zł.
@Gawol_1: od tego momentu wszystko zaczęło lecieć na pysk, dokładnie. Ja siedzę, mam średnią ~14 więc... tyle wytrzymałem, to wytrzymam jeszcze trochę. Najwyżej zapomnę o tej spółce do DLC, które ma się ukazać w przyszłym roku lub następnej premiery..
@widmo82: > Druga kwestia to jednak nowy papier który pojawia się w obrocie a ten termin zbliża się

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Bo jestem raczej początkującym inwestorem mimo wszystko i jeszcze takie kwestie są dla mnie zagadką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rossomak: January zbył swoj papier ktory miał za grosze, nie był ten pakiet w obrocie na GPW (jakis DM odkupił i odsprzedawał w paczkach 5kPLN), one na wiosnę trafią do obrotu.