Wpis z mikrobloga

#motocykle #aankieta #rekawice #rekawicemotocyklowe
Im głębiej w las tym ciemniej - tak mogę skomentować ilość, wybór, różnorodność odzieży motocyklowej. Im więcej o niej czytam, tym pojawia mi się więcej pytań co tak naprawdę potrzebuję jako osoba zupełnie początkująca. Akutalnie rozglądam się za rękawicami i nie wiem na jakie się zdecydować.
Rękawice mają być na nakeda do jazdy codziennej + od czasu do czasu w dłuższą trasę.

Z mankietem czy bez mankietu?
Jaka firma? Rebelhorn? Held? Ozone? Buse? Moretti? Shima? Husar? Seca? Tschul?
Jaka skóra jest najlepsza?
Czy im więcej wlotów powietrza, tym lepiej?
Zszyte ze sobą mały palec z serdecznym to bajer czy serio pomocna rzecz?
Czy bajer w postaci możliwości obsługi telefonu dotykowego z założoną rękawicą to przydatna rzecz?

Na obrazku kilka modeli które wpadły mi w oko. Nie ma cen żebyście się nią nie sugerowali.
zloty_wkret - #motocykle #aankieta #rekawice #rekawicemotocyklowe 
Im głębiej w las ...

źródło: comment_1609013463pyMjsLxwadUpvuUhYnH9HX.jpg

Pobierz

Które najlespze (i dlaczego - w komentarzu)?

  • 1 5.9% (2)
  • 2 2.9% (1)
  • 3 20.6% (7)
  • 4 5.9% (2)
  • 5 8.8% (3)
  • 6 0% (0)
  • 7 11.8% (4)
  • 8 8.8% (3)
  • 9 2.9% (1)
  • Nie znam się - sprawdzam wyniki 32.4% (11)

Oddanych głosów: 34

  • 17
@zloty_wkret:

Z mankietem czy bez mankietu?

Z mankietem

Jaka firma? Rebelhorn? Held? Ozone? Buse? Moretti? Shima? Husar? Seca? Tschul?

Wymienione firmy przez Ciebie z tego co słyszałem robią dobre rękawice. Sam mam Shimę RS 2 i nie narzekam

Jaka skóra jest najlepsza?

Skóra jak skóra

Czy im więcej wlotów powietrza, tym lepiej?

Im więcej wlotów to wcale nie lepiej. Mam te RS2 i są w sam raz. Podejrzewam, że jakbym miał
@zloty_wkret: przecież to trzeba przymierzyć, więc takie pytanie jest równie bez sensu jak pytanie o kask. Z firm które wylistowałeś, to Held jest najlepszy. Najbezpieczniejsze są z mankietem. Najlepsza skóra to kangur, cienka i wytrzymała na ścieranie, ale tutaj to pewnie koza czy świnia. Im większy kawałek i więcej warstw tym lepiej. Najgorsze podrób Alpinestars są szyte z małych kawałków i drą się od razu. "Dotykowy" palec jest spoko, ale raczej
@zloty_wkret: miałem heldy sparrow z nr 7, w lato za ciepłe bo mają dodatkową warstwę materiału w środku. Łapy mokre całe lato. W deszczu masakra, teraz wziąłem heldy z
goretexem i były miodzio w lato i na deszczu nic nie przepuszczały.
Zależy jak będziesz jeździć, jak tylko jak ciepło to bierz perforowane. Zszyty mały palec to większe bezpieczeństwo bo urazy tego palca bardzo częste.
W motogp mają skórę kangura więc chyba
@zloty_wkret: najlepiej dwie pary. Krótkie i przewiewne na ciepłe dni do miasta, a długie na zimniejsze dni i trasę.

Do miasta mam rebelhorn st short, a długie shima rs1.
Te shimy to syf, kupiłem podczas robienia prawka bez żadnej wiedzy. Zle leżą, wewnętrze szwy denerwują, jakość taka sobie.
Na przyszły sezon chce je wymienić na coś lepszego i raczej postawie na coś helda.
@zloty_wkret: #!$%@? ludzie mniejsze #!$%@? dają o motocykl jak kupują, a ten zrobił ankiete jakby miał w milionerach wygrać XD

przecież każdy motocyklista ci powie, że pierwszy zestaw to zestaw szkoleniowy, czyli tak na prawdę, żeby sprawdzić co ci pasuje a co nie. serio nie ma się co rozwodzić, jedziesz do sklepu, mówisz budżet, bierzesz te które pasują. I tak po sezonie stwierdzisz, że zmienisz ( ͡° ͜ʖ ͡