Wpis z mikrobloga

Ciekawy podkast/ Rynek mieszkaniowy podczas pandemii. Gościem Grzegorza Chlasty była Joanna Erbel – socjolożka, działaczka miejska, ekspertka do spraw mieszkaniowych, założycielka Fundacji Blisko zajmującej się wspieraniem aktywności lokalnych i tworzeniem wiedzy na temat innowacji mieszkaniowych. Koordynowała prace nad przygotowaniem polityki mieszkaniowej i programu „Mieszkania 2030″ dla m.st. Warszawy, członkini grupy eksperckiej Laboratorium Rynku Najmu oraz CoopTech Hub w CIC Warsaw, autorka książki „Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej.

https://www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc-przyszlosc-rynku-mieszkaniowego-po-pandemii/

#pandemia #mieszkania #najeminstytucjonalny #dachnadglowa #joannaerbel #pozawlasnoscia #grzegorzchlasta #cenymieszkan #ekonomia #fundacjablisko #oszczednosci #mieszkanianawynajem #nieruchomosci #babyboomers #tbs #towarzystwobudownictwaspolecznego #skutkicovid
  • 6
  • Odpowiedz
@ETM97200: Postulaty chwilami absurdalne. Zasada jest prosta, młodzi powinni mieć sprzyjający rynek mieszkaniowy z szeroka ofertą w którym mogą sobie wybrać w prosty sposób ścieżkę: zakup albo najem. Socjozlożka niech zajmie się sprawami w obszarze swoich kompetencji. Generalizowanie o millenialsach, że wolą żyć przez 30 lat na najmie..., to już słyszałem. To jest kolejna osoba, która próbuje lobbować system Zachodni, w którym część emerytów nie zapracuje na swoje własne M.
  • Odpowiedz
@mare4e: Świetnie wspisuje się w trend likwidowania własności prywatnej wśród plebsu.

Nie miej mieszkania, samochodu, komputera, oprogramowania, muzyki i filmów, książek. Dzierżaw wszystko od korporacji. Jak w feudalizmie, gdzie chłop uprawiał panu pole i płacił mu "subskrypcje".
  • Odpowiedz
  • 1
@mare4e dokładnie, komisarz wie lepiej czego lud potrzebuje i czego pragnie. Nie pragnie? No to trzeba mu wmówić że jest inaczej.
Ma żyć jak robak w budownictwie wielorodzinnym i za to placic.

Jakby za wynajem mieszkania nie trzeba było wydać pół średniej pensji, na pewno wynajem byłby powszechniejszy.
  • Odpowiedz