Wpis z mikrobloga

Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się nowej rzeczy: klik
Dla niewtajemniczonych: stolarz zawołał 5-5,5k pln. Stwierdziłem ze zrobie/nauczę się robić szafę sam i planuje zmieścić się w kwocie 2,5k.
Prawdopodobnie przed nowym rokiem uda mi się dociąć brązowe fronty na dole szafy. Klej w sprayu i okleinę oraz zawiasy i tipony kupiłem. Rozważam również w górnych szafkach dołożenie po jednej półce no i w tej wielkiej wnęce po prawej dwie półki dojdą na pewno. Obecne półki zamówiłem w Obi:
* Jakość wykonania:w porządku
* Czas realizacji: słabo.
* Cena: drogo
Więc kolejny materiał ponownie będę zamawiał w hurtowni.
Dziś wjechało siedzisko. Formatki robiłem samodzielnie, a materiał zamówiliśmy taki sam co mamy obicie kanapy w salonie bo zależało nam na ciągłości materiałów:)
Panele są tylko przyłożone więc lewa strona jest ciut za nisko i całość jest krzywa. Mogłem dociąć formatki do samych drzwi, ale skoro już po ptakach to po prostu chyba pomaluje ścianę pod kolor obicia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś wieczorem będę kleił obicia siedziska mamutem.
Płyty kleilem i łączyłem wkrętami. Siedzisko dodatkowo ma kołki, a każdy moduł szafy jest dodatkowo ze sobą skręcony.

Do tej pory wydałem: 1551pln

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #diy #zrobtosam #stolarstwo #chwalesie #meble #remontujzwykopem #remont #szafagra
Aeciatko - Kontynuując wątek szafy która postanowiłem zrobić samemu i nauczyć się now...

źródło: comment_1608911462oXnaFuRZusW1B9Vw4aIwnS.jpg

Pobierz
  • 109
@Aeciatko niezły efekt i spoko że Ci się chce ;)
Ale jeśli chodzi o te panele tapicerowane to też mi się średnio efekt podoba, u siebie dałbym tylko 1 albo 2 od dołu a reszta biała ;)
No i siedzisko jest chyba nieco wystające względem szafek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aeciatko niezły efekt i spoko że Ci się chce ;)

Ale jeśli chodzi o te panele tapicerowane to też mi się średnio efekt podoba, u siebie dałbym tylko 1 albo 2 od dołu a reszta biała ;)
No i siedzisko jest chyba nieco wystające względem szafek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ManWithOutNick: to wyglada mniej więcej tak. Siedzisko wystaje bardziej niż reszta szafy bo z jego prawej strony
Aeciatko - > @Aeciatko niezły efekt i spoko że Ci się chce ;) 
Ale jeśli chodzi o te ...

źródło: comment_1608921710jVGueE1E66BH0NFOSLDTYw.jpg

Pobierz
@Aeciatko: zajebiste jest z tym obiciem. Bo nikt tak nie ma


@balbezaur: Byłem pewny ze pół internetu tak ma ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Aeciatko: czym docinałeś półki? Czy zamawiałeś na wymiar docięte?


@LegoCiemnyLas: zamawiałem na wymiar. Do formatek pożyczyłem od sąsiada zaglebiarke i już wiem ze chce takie cudo. Jak zrobie jeszcze pare szafek to na pewno zainwestuje chociaż za pocięcie płyty biorą jedynie
@Aeciatko ale licz realne koszty, czyli dolicz swój czas :)


@jasimalgosia: Tyle ze tu nie chodzi o to ze potrafię to robić taniej i być do przodu nawet dodając do tego poświęcony czas. Mogłem grac w minecrafta i płacić komus za zlozenie mi tego w dwa dni. A tak nauczę się czegoś nowego i kasę która „zaoszczędze” będę mógł przeznaczyć na zrobienie szafy w sypialni ( ͡° ͜ʖ ͡
@Aeciatko no jeśli Twój czas nic nie kosztuje to oszczędzasz ale według mnie tak nie do końca ;). Przykładowo ja liczę koszt czegoś jako połowa swojej stawki z pracy. Wtedy świadomie wiem ile coś mnie kosztowało jak robiłbym sam. Jasne, kiedy traktujemy coś jak naukę, wyzwanie etc to co innego ale to przekłamuje obraz ;)

Sam sprzedaję produkty meblowe i czasem słyszę , e zrobił bym sam. A później się okazuje, że
@Aeciatko no jeśli Twój czas nic nie kosztuje to oszczędzasz ale według mnie tak nie do końca ;). Przykładowo ja liczę koszt czegoś jako połowa swojej stawki z pracy. Wtedy świadomie wiem ile coś mnie kosztowało jak robiłbym sam. Jasne, kiedy traktujemy coś jak naukę, wyzwanie etc to co innego ale to przekłamuje obraz ;)


Sam sprzedaję produkty meblowe i czasem słyszę , e zrobił bym sam. A później się okazuje, że
@Aeciatko: obicie przy domofonie/włączniku światła będzie pysznie #!$%@? od palcowania i rąk. Co kto lubi.
Jak chesz ciagłość materiałow to jeszcze takie obicie przywal na górę tej wnęki bo teraz wyglada dziwnie.