Wpis z mikrobloga

Problem w integracji Xiaomi Home z Amazon Echo.

Od jakiegoś czasu korzystam z oświetlenia (kilka Yeelight S1, plafon oraz GU10 od Ikei podpiętych przez Xiaomi Getaway 3) oraz Roborocka S5 Max.

Od kilku dni mam też inteligentne głośniki Amazon Echo. Dodałem skill Xiaomi Home, niestety nie mogłem znaleźć żadnych urządzeń. Może robię coś źle, ale nie mam pomysłu co. Korzystam z ruskiej aplikacji Xiaomi Home (tej z Kapibary)

Lampki od Yeelight udało mi się dodać poprzez dodanie skilla Yeelight (mimo iż nie korzystałem nigdy z tej aplikacji).
Mam jednak problem z żarówką od IKEA oraz Roborockiem, którego mi nie znajduje. Zastanawiam się też jak będzie z dodawaniem kolejnych urządzeń. W przyszłości chciałbym zainwestować w dopuszkowe przekaźniki/przełączniki do sterowania pozostałym światłem. Jakie najlepiej wybrać aby mieć je zarówno w MiHome jak i w Echo?

Czy ktoś z Was miał też taki problem z Alexą oraz Xiaomi Home i wie jak sobie z tym poradzić?

#kiciochpyta #smarthome #mihome #xiaomi #yeelight
MG78 - Problem w integracji Xiaomi Home z Amazon Echo.

Od jakiegoś czasu korzystam...

źródło: comment_1608848398ap52OHLHyg16ChUxuWHmkv.jpg

Pobierz
  • 5
@MG78: Cześć. Udało ci się coś poradzić na problem ? Nie mogę dodać roborocka. To jest jakiś problem z regionami. Jak kupiłem Dota i zalogowałem się to za pierwszym razem znalazło mi odkurzacz i skill działał. Jednak miałem problem że wszystkie skille wyświetlały mi się po niemiecku. Udało mi się to ogarnąć zmieniając region na USA. Po tej zmiania zniknęły mi wszysktie skille i teraz już nie udaje mi się połaczyć
@MG78: ogarnąłem to w końcu. Z apki mi home też będzie działać. Ale musisz zmienić region w apce z PL na USA. Wiąże się to z usunięciem i ponownym dodanie urządzeń to apki. Usuwasz w regionie PL i dodajesz w USA. I wtedy Alexa to ogarnia. Jeśli chodzi o sterowanie oświetleniem. To polecam philips hue. Drogi ale robi robotę. Żarówki yeelight też działają. Ale mają mniej możliwość.