Wpis z mikrobloga

@veranoo: i to też powinno się zmienić...w erze przemysłu 4.0 także i polityka powinna wyjść wreszcie z XIX wieku i wymóc na biorących w niej udział pewne sprawdzane w zautomatyzowany sposób standardy aby zminimalizować szansę podobnych odpałów i warchołów u władzy jacy są obecnie. Po prostu program Pragmatyzm+ Populizm- ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: poza tym nawet gdybyś zlikwidował te uznane za niepotrzebne kierunki i interwencjonistycznie uregulował swobodę akademicką aby nadać właściwym ludziom prawa wyborcze to i tak zostałyby jeszcze do końca twojego życia rzesze całe ludzi po gównokierunkach.

Którzy wysoce wykształceni są tylko formalnie, sami żadnymi specjalistami ani inteligentami nie są a papierek mają. Musiałbyś naprawdę rozbudować biurokrację i scentralizować nadawanie tytułów na skalę większą niż w krajach byłego zsrr aby jakkolwiek zbliżyć
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirek @wygolony_libek-97 akurat ma trochę racji w swojej wypowiedzi @Ordo_Publius zwłaszcza w kontekście że sporą część absolwentów polskich uczelni wyższych w sumie nigdy nie powinna trafić na uczelnię, poza inflacja gotówki mamy też zajebista inflacje wykształcenia do tego stopnia, że obserwuje wśród znajomych z licencjatem/mgr tzw "gówno kierunku" ze lądują tam gdzie lądują ich znajomi co skończyli edukację na technikum (przy czym ten po technikum, jakiś kursach i latach doświadczenia które wyrabiał
  • Odpowiedz
testy z obiektywnej licealnej wiedzy


@wygolony_libek-97: nie ma czegoś takiego. Chcąc zrobić taki test trzeba by ustalić
- z jakich tematów powinien on być
- jakie pytania powinien zawierać
- jak oceniać odpowiedzi
- jak ustalić próg zdawalności

Wymieniłem tylko 4 dość ogólne kwestie, a już daleko temu do obiektywności. Każdy taki test to jest tak naprawdę "wybieranie tych, którzy nam pasują".
  • Odpowiedz
@adibor: to wszystko to już jest kwestja szczegółów-pisałem o tym na mirko czy nawet podrzucałem zdjęcia z jakich książek można by było takie pytania opracować ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak podkreślałem też mógłby korzystać z testu na prawo jazdy,czyli pytania za 1-3 pkt z określonym czasem na każde z 3 dziedzin, 3 podejścia i tyleż samo progów % tak w dużym skrócie (od połowy wzwyż). Od czynnego
  • Odpowiedz
Jak niestety lub stety wszystkie obowiązujące i ustanowione zapisy prawa prywatnego czy publicznego ( ͡° ʖ̯ ͡°) można to jedynie zbliżać do względnego obiektywizmu i przejrzystości dającej pewne zaufanie jeśli jest to dotrzymywane w praktyce
  • Odpowiedz