Wpis z mikrobloga

Hejka, Mirki i Mirabelki w temacie #akwarystyka #akwarium #rybki
Dostałem dość spore akwarium z filtrem i lampami ..
Chciał bym kupić rybki do niego - jakieś ładne korolorwe i by ich było dość sporo... Jakieś ładne roślinki.. ew jakieś inne zwierzątko które mogło by żyć sobie tam z rybkami.
Jakieś sugestie? Liczę na waszą pomoc;) prosił bym o łacińskie nazwy bo mieszkam w UK więc prędzej znajdę ;)

Wesołych świąt!
  • 9
@Pan_Orama: to tak jakbyś napisał, że dostałeś takie duże czerwone auto i pytał jakie paliwo się do niego leje i czy zmieści się kanapa. Musisz dać nieco więcej szczegółów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pan_Orama Poczekaj na specjalistów. Bedzie to akwarium słodkowodne pewnie, najpierw popatrz jakie ryby i rośliny ci sie podobają. Poczytaj jakie mają wymagania i takie warunki zrób. Poczytaj jak zacząc z akwarium. Sprawdź jaki sprzęt masz. Do dobrego akwarium trzeba sie przygotować. Wiem co mówie. Ostatnio zalałem cały pokój bo akwa jednak przeciekało XD
@frankenchrist @Pan_Orama wydaje mi się, że to Juwel Rio 180 l. A co do obsady to musisz sam coś sprecyzować, wiem, że pisałeś ładne kolorowe, w takim wypadku musisz szukać rybek ławicowych np. Neon Inessa, na dno np kirysek Sterby( corydoras sterby-rybki stadne minimum 6 sztuk, podłoże piasek drobniutki, żeby nie kaleczył ich wąsików ), masz spore pole manewru przy tym zbiorniku mieczyki( swordtail) , molinezje( molly) musisz poprostu sam zdecydować co
@Pan_Orama: zrob jednogatunkowe, stadko fajnych rainbowfish a do tego jakies fajne slimory I np zabki. Poczytaj o tych rybach to zobaczysz, ze roslinnosc malo wymagajaca da rade, bedzie latwo I tanio, a bardzo kolorowo ;)