Wpis z mikrobloga

Spodobało mi się jeżdżenie po gruzach, więc poprosiłem Mikołaja o gravela. Nie był tak łaskawy jak rok temu, ale i tak jaram się jak #!$%@?. To będzie idealny zimowy rower na błoto i gruzy. No i idealnie pasuje kolorami do treka. Dobrze, że jutro ostatni dzień pracy (w zasadzie pół dnia) i wolne do 4 stycznia.

W ogóle to szanuje canyona i ups. W gorącym przedświątecznym okresie, rower przyszedł po może 36 godzinach od złożenia zamówienia.

#rower
źródło: comment_1608738697oh0zOpDHy7YYUPAMMjb6fx.jpg
  • 30
w zasadzie to jest przełaj.


@sargento: W zasadzie obecnie rower musi umieć latać w kosmos bo szosa musi to co endurance, endurance co gravel, a gravel co mtb.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Im_from_alaska: rozumiem, że to działa na zasadzie brandingu, ale czym rzeczywiście ten rower różni się od mojej meridy za 2300? czy na twoim rowerze jeździ się lepiej, szybciej? zakładając, że mamy takie same umiejętności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Im_from_alaska: jak to wersja? I wygląda na całkiem duży rozmiar. Brałeś w ciemno czy wcześniej gdzieś udało ci się sprawdzić rozmiar?
Przy takim kolorze aż szkoda będzie nim wjechać w błotko, chociaż mój czarny też nie wygląda dobrze po niektórych przejazdach
@Im_from_alaska kupiłem z 15 lat temu w pół ciemno Canyona rocznik 00 od Szwajcara za 2500 PLN. MTB, 9 kilo wagi, magnezowy SID z przodu, pełne XT/XTR. Jeździ do dziś jak złoto, jedyny problem to koła 26' które dziś są nieco passe, ale nie da się ich zmienić. A nabite ma kilometrów jak Passat TDI.
@Im_from_alaska mam pytanko :) zastanawiam się właśnie nad gravelem, bo chciałbym zacząć swoją przygodę z rowerami, nie posiadam jednak tyle miejsca by trzymać jednocześnie szosę i gravela. Rower służyłby mi do dojazdu do pracy (ok 12 km) oraz na jazdy rekreacyjne... Nie wiem tylko co wybrać. Przedział cenowy 4000 - 7000 zł, najlepiej coś na 105 lub odpowiednik. Jesteś w stanie coś doradzić? Ew. podrzucić link do jakiegoś zaufanego zestawienia rowerów? Jestem
@Im_from_alaska: Przecież nie pisałem poważnie. W obu rowerach dużo zależy od opon. Te z mojego ważą ~10% całego roweru. Tak czy inaczej prawdopodobnie założę XTR-y, żeby przynajmniej na papierze mieć < 8 kg, bo wiadomo, że z bidonami, komputerkiem i oświetleniem przekroczę te 8 kg.