Wpis z mikrobloga

@kilogruzu: Nie mam na celu nikogo obrazić w społeczeństwie większość określi to jako "ciotowaty" "Zniewieściały" ton głosu który jest łatwo rozpoznawalny. Wiem że sa tutaj geje wiec może ktos zaspokoi moja ciekawość w tym temacie.
  • Odpowiedz
@BaronGaultier: Bo płcie mają odmienne role w grupie, wzorce zachowań i sygnalizują to z którą rolą się utożsamiają na wszystkich poziomach komunikacji niewerbalnej. Homoseksualiści po prostu utożsamiają się z rolą nie swojej płci.

Przykład ssaka jakim jest bydło rogate. Kiedy w okolicy pojawia się drapieżnik, stado zbija się w ciaśniejszą grupę. Samice i młode chowają się w środku stada, a samce pozostają na zewnątrz, ew. odpędzają drapieżnika rogami. To są role
Cantrustme - @BaronGaultier: Bo płcie mają odmienne role w grupie, wzorce zachowań i ...

źródło: comment_1608725380zRJj77O04aBNX0xSwX8yw5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Galvay: oczywiście ze sa inni, zadałem pytanie o część gejów. Nie mówię tutaj nawet ze większość ma taką maniere tylko moze byc to jakas drobna część. Jednakże jest to spotykane i nikt mi tutaj nie wkręci ze jest to stereotyp. Wystarczy popatrzeć na filmiki gości typu Sam Smith lub wypowiedzi innych gejów.
Mnie tylko zastanawia po co.
  • Odpowiedz
@BaronGaultier:

Albo ci goscie na yt co malują się jak baby(tu moge zrozumiec ze ida e kierunku damskim)

Przypisywanie malowania się tylko i wyłącznie do kobiet to szkodliwy stereotyp, potem niektórzy mężczyźni uznają każde dbanie o cerę czy kosmetykę twarzy jako coś dla hyhy pedałów i odrzucają nawet takie rzeczy jak krem do rąk czy do twarzy. Nie ma żadnej merytorycznej przesłanki dlaczego mężczyźni nie powinni się malować.
Możliwe, że gejom
  • Odpowiedz
@BaronGaultier: @Galvay: Kobiety, szczególnie młode, podnoszą ton głosu kiedy rozmawiają z mężczyzną, który im się podoba. Po co? Żeby sygnalizować, że utożsamiają się z żeńskimi rolami.
Były też badania, że córki rozmawiają wyższym tonem głosu z ojcem niż z matką.
  • Odpowiedz
@Galvay: @Ptrg: Dobra zadalem proste pytanie czemu geje maja taka maniere w glosie że część z nich robi sie wedlug popularnej opini społecznej na glos typowo nie męski tzw. ciotowaty. Sytuacje w których ktos sie wypowiada(pomijam kwestie ubioru) plus gestykulacja potrafi dać przypuszczenia ze jest to gej i w większości przypadków sa to trafne spostrzeżenia.
Jak zwykle a czemu nie moze sie malować, czemu to tamto, owamto ale odpowiedzi brak.
  • Odpowiedz
@BaronGaultier: O tym utożsamianiu się z rola nie swojej płci to jest akurat bzdura, i kolega chyba troche myli to z transseksualizmem (co ciekawe coraz więcej lesbijek i gejów chce niejako odłączenia postulatów osób trans, bo to jednak inne tematy, nieszczęśliwie ze sobą połączone. Większość gejów świetnie się czuje w byciu mężczyzna, robią typowo męskie rzeczy, chodzą na siłownie, wykonują męskie zawody itd.

Temat ciekawy, rzeczywiście zdarzają się takie osoby, najczęściej
  • Odpowiedz
@artpop: to nie jest odpowiedź na moje pytanie i dlaczego ten trend jest tak czesto spotykany. Gdyby nie byl, to steretotyp "ciotowatego" glosu by nie istniał. Wyzej napisałem o tym iż jest wielu gejów których ciężko odróżnić od gości hetero a ich zachowanie i styl bycia jest bardzo męski.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BaronGaultier: I zaryzykuję odpowiedź na drugie pytanie: niektórzy faceci się malują, bo uznają to za estetyczne. Na tej samej zasadzie, jak 30 lat temu golenie pach było domeną kobiet (traktowane jako pedalskie), dziś w PL faceci golą się, bo jest to praktyczne. Sam bym sobie pomalował paznokcie, gdyby nie ostracyzm
  • Odpowiedz