Wpis z mikrobloga

Tag #dyskryminacjamezczyzn to nie mizoginia, tylko próba wyrównania szans między wszystkimi ludźmi oparta na faktach i statystykach.


@mastergame1311: Ej no, skoro np kobiety mają ciężej znaleźć pracę w zawodach technicznych i by wyrównać szanse to utrudniamy znalezienie takiej roboty facetom dając np więcej miejsc kobietom, to dlaczego by nie robić tego samego w drugą stronę? Nie wiem jakie tam mają pomysły by wyrównać szanse np w relacjach damsko-męskich, ale przecież skoro
@Lucider5: Ależ ja nie kwestionuję tego, że nierówności nie ma. Samemu jestem za tym, by wszyscy mieli równe szanse niezależnie od innych czynników. Nabijam się po prostu z co po niektórych, którzy ukrywają swoje uprzedzenia i seksizm za tymi nierównościami.
uprzedzenia i seksizm


@mastergame1311: kobiety które np dostały się z programu faworyzujące je za płeć też mają uprzedzenia i są seksistowskie wobec facetów, którzy powinni być na ich miejscu, gdyby program był sprawiedliwy i dzielił płcie 50/50?
@Lucider5: Ponownie, nabijam się z użytkowników, którzy dążą do patriarchalnego społeczeństwa, które przecież jest źródłem wszystkich ich problemów. Płeć nie powinna być czynnikiem decydującym w kwestii wykonywanej pracy.
Płeć nie powinna być czynnikiem decydującym w kwestii wykonywanej pracy


@mastergame1311: ale aktualnie jest ¯\_(ツ)_/¯ I jak byś "wyrównał szansę" jak to pisałeś we wpisie? Dał podobne przywileje, które mają kobiety, facetom, np to o czym pisałem? Powodzenia xD Jedyną szansą na wprowadzenie tej równości o której pisałeś jest walczenie z przywilejami kobiet, by ściągnąć je na poziom facetów, bo otrzymanie przywilejów przez facetów jest nierealne. Chyba że masz inny pomysł?
@Lucider5: Zwracając uwagę na uproszczoną perspektywę na świat jestem dzbanem? Doprawdy, cały wykop powinien w tym momencie zapaść się pod ziemię zważywszy na popularność tagu #julka i tym podobnych, gdyż tam żadnej krytyki nie widzę poza wyszczególnieniem głupoty.

Jakbyś faktycznie coś wiedział o temacie, to wiedziałbyś też, że kobiety nie mają zawsze lepiej. Ba, te programy, choć ich nie popieram, próbują wyrównać szanse w wielu polach, gdzie kobiety mają gorzej pod
@mastergame1311

Ba, te programy, choć ich nie popieram, próbują wyrównać szanse w wielu polach, gdzie kobiety mają gorzej pod względem społecznym (ciekawe, czemu kobiety gorzej się odnajdują w środowiskach gdzie popularnością cieszy się szowinizm, rasizm itp.).

No to trzeba też zacząć wyrównywać szanse w randkowaniu, bo też jest nierówno i biedni faceci maja gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mastergame1311

Jakbyś faktycznie coś wiedział o temacie, to wiedziałbyś też, że kobiety nie mają zawsze lepiej. Ba, te programy, choć ich nie popieram, próbują wyrównać szanse w wielu polach, gdzie kobiety mają gorzej pod względem społecznym (ciekawe, czemu kobiety gorzej się odnajdują w środowiskach gdzie popularnością cieszy się szowinizm, rasizm itp.). <


To nie jest wyrównanie szansy - to jest wyrównanie wyników :v
Jeśli byłaby równa szansa i każdy mógł zostać kim
@Yamikaze: Byłaby to prawda, gdyby jakimś cudem kraje skandynawskie kompletnie zresetowały kulturowe oraz społeczne wartości. Pomyśl proszę, co ci się kojarzy z obrazem chłopca? U mnie jest to kolor błękitny, samochody, ciężkie specjalistyczne pojazdy. Może praca mechanika, może informatyka? Tymczasem dziewczynki często są wystawiane na inne obrazy: róż, dziecko, kuchnia itp. Można by powiedzieć (choć to jedynie gdybania), iż od dziecka ludzie otrzymują informacje względem tego, kim powinno ono być. I
@mastergame1311: No właśnie problem polega na tym - że o ile to co piszesz odnośnie mężczyzn jest prawdą bo jak napisałeś > facet musi być silny, nie może płakać, musi interesować się sportem czy motoryzacją, < i tego aktualnie społeczeństwo wymaga od mężczyzny (inaczej nie jest uznawany w ogóle za mężczyznę). Lecz cała zabawa polega na tym, że społeczeństwo przestało wymagać od kobiet. I tu jest właśnie problem. Od jednej płci
@Yamikaze: Polemizowałbym. Wykop jest dobrym przykładem tego, że kobietom daleko do idealizacji. Jak często widzisz faceta obrażanego za tuszę, a jak często kobietę? Bo ja to drugie wielokrotnie częściej. I jest to coś, co niestety ja również dostrzegam u siebie. Grubszy facet? Może spoko typek. Grubsza babka? Obrzydliwe (bo kobieta musi być ładna cały czas jako potencjalny obiekt miłości).

Wolny wybór to dość skomplikowany koncept. Na ile jest on wolny, jeśli
@mastergame1311: To powiem tak - ja za to widzę zupełnie odwrotnie - jeśli facet to wyszydzany za bycie grubym, jeśli kobieta to tylko spróbuj, a cię zaraz SJW czy inne płatki śniegu zaatakują (i nie mówię w tym wypadku o wyszydzaniu tylko o nawet zwykłym komentarzu pokroju czy nie masz żadnych problemów zdrowotnych). Cała zabawa polega na tym, że facet ma to przeważnie gdzieś, a kobieta po takim komentarzu podejmuje larum