Wpis z mikrobloga

XVII wiek to w polskiej historii okres licznych wojen. Niejednokrotnie stawały się one inspiracją dla wszelkiej maści artystów i ludzi kultury. Henryk Sienkiewicz wykorzystał historię powstania Chmielnickiego, potopu szwedzkiego czy wojny polsko-tureckiej do napisania dzieł, które wywarły ogromny wpływ na Polaków i ich postrzeganie historii. Dzieje Skrzetuskiego, Kmicica czy Wołodyjowskiego świetnie oddają tragedię kraju, rozdartego przez liczne konflikty. Sławni dowódcy, władcy wielkich potęg, krwawe bitwy czy żmudne oblężenia – to tylko część wielkiej historii. Tym ostatnim przyjrzymy się z dwóch perspektyw – historycznej oraz literackiej.

Link do znaleziska - Oblężenia w Trylogii z perspektywy historycznej i literackiej

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #wojna #wojsko #trylogia #kino #literatura #ksiazki
sropo - XVII wiek to w polskiej historii okres licznych wojen. Niejednokrotnie stawał...

źródło: comment_1608658324WLkVBUdaBcnz8LGKQNO8JC.jpg

Pobierz
  • 36