Wpis z mikrobloga

Rok 2020r. jest dla mnie bardzo zajebisty. Ślub przekładany, Morawiecki ściąga obostrzenia i cyk za tydzień termin ślubu wraca do 1 ustalonej daty, 3 tygodnie na ogarnięcie prawie wszystkiego. Udało się, zabawa przednia. Mega podwyżka w zarobkach od września. W ~październiku dowiaduję się, że będę ojcem - Super! Od kilku tygodni sporadycznie swędziało mnie ramię na którym mam dużego pieprzyka. Wczoraj rano patrzę a ta cały zaczerwieniony plus ból i swąd. Ruszam do dermatolog. Ta w stanie pilnym wysyła mnie do poradni onkologicznej na usunięcie i zbadanie pieprzyka, bardzo źle to wygląda (). Miał ktoś podobnie? #gorzkiezale #kiciochpyta #rak #niebieskiepaski #smutnazaba
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kollo: Jeśli to będzie in situ to masz szczęście, niektórym potrafi urosnąć czerniak bez żadnych objawów a jak go zauważają to się okazuje że już dał przerzuty.
Ja #!$%@? co 3 miesiące do dermatologa na sprawdzanie znamion bo nie dość że mam kilka nietypowych znamion na całym ciele to do tego jeszcze mi powstają nowe a niektóre nawet znikają. Jeszcze mam 8 znamion każde wielkości złotówy na skórze głowy we włosach
@themegatupet: to dopiero podejrzenie, a Ci lekarze w oce nie wiedzą dokładnie i wysłali próbkę na badanie. Może nie jest on situ tylko zaawansowana forma. Dzisiaj idę do Dermatologa sprawdzić wszystkie znamiona i potem usuwam co się da. Zaczerwienienie wyszło na jednym z dwóch najczarniejszych pieprzach.
@themegatupet: A powiedz jeszcze, bo widzę że masz sporą wiedzę. Mogę mieć dwa ogniska na ciele lub więcej? Będę teraz ruszał do demratolog w pon - wt i sprawdzał wszystkie, a najchętniej to bym je po wycinał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kollo: Mało prawdopodobne a nawet niemożliwe. Czerniak jest jednomiejscowy zawsze więc wtedy by były dwa czerniaki a prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe jak i ogólnie mienia dwóch raków na raz jednocześnie. A wyciąć to można profilaktycznie wszystkie większe/nieregularne znamiona bo skoro dostałeś tego in situ to jesteś w grupie ryzyka i lepiej się ich pozbyć bo któreś z nich mogłoby zrobić podobną niespodziankę w przyszłości.