Wpis z mikrobloga

Za mną pierwsza styczność z płaceniem kryptowalutą i poszło w miarę sprawnie. Najpierw utworzenie portfela w cryptonatorze. Potem skorzystałem z ramp.network gdzie przelałem 38,31 euro. U nich prowizja wyniosła 1,49 euro. Na portfel trafiło 0,732462 eth. Do ruska miałem zamiar przelać 36 euro, ale po prowizji cryptonatora (0,005 eth) okazało się, że brakuje trochę do tych 36 euro, ale tyle ile miałem to przelałem. Napisałem do ruska, że dokonałem płatności, ale odpisał, że to wszystko niby się automatycznie zrobi i mam czekać. Minęło parę godzin i nic, napisałem znowu do niego, zapytał o której godzinie robiłem ten przelew, później czy robiłem eth i 36 euro, odpisałem, że tak i doładował mi 36 euro. Także nie wiem czy jakiś dzień dobroci, że mi podarował te kilkadziesiąt euro centrów czy jakoś to też zaokrąglił. Suma summarum 2,31 euro więcej na rok czasu to żadne pieniądze także nie ma czego się bać.
#teleelevidenie
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poczes: @elementbn: @yomex: ta, właśnie testuję. Tylko zauważyłem problem. Przykładowo za 3,5 ełro doładowania rusek chce 0.00694404 ETH. Jak w ramp network podam doładowanie 0.00694404 ETH, to w podsumowaniu jest 0.00694 ETH czyli ramp network obcina końcówkę. Do tego jak rozpocznie się doładowanie u ruska, to mamy licznik 30 minut. Co jeżeli ramp network nie dokona wymiany w ciągu tych 30 minut? Adres u ruska się
  • Odpowiedz
@dziobnij2: To o niczym nie świadczy, czasem moneta leci dłużej, nawet do godziny, o czym napisał na stronie. Poczekaj i w razie Wu napisz do niego, podaj numer transakcji niech sprawdzi.
Co do obcinania to zawsze warto dać jakiś nieduży bufor, np, zamiast dać 1.49 dać pełne 2ojro.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: zauważyłem, że największe opóźnienie jest w revolucie jak sie płaci z konta (nie kartą). Wczoraj trwało to 5 minut, dzisiaj prawie 18. Ale przeszło wszystko i doładowało.
  • Odpowiedz
@elementbn: @poczes: U mnie dalej echo. Wczoraj o 21 zleciłem zakup ETH bezpośrednio do ruska. Niestety cała transakcja trwała znacznie dłużej niż kilka min i dopiero dziś rano o 7 dostałem info z ramp, że przeszło. Po 2h saldo na telee dalej wskazywało 0 eur więc napisałem mu maila z ss. Póki co cisza od 3h - ani odpowiedzi, ani zmiany salda ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@HaNzER1: w podsumowaniu na ramp masz linka do jakiegoś portalu. Klikasz "Your purchase was finalized" i tam jest "Final transaction on Etherscan" - to możesz Ruskowi wysłać też.
  • Odpowiedz
@HaNzER1: jednak rusek mi odpisał, musiałem podać dokładną datę, godzinę i przelaną kwotę w ETH. Już mam doładowanie, ale rusek rozsierdzony był i niezadowolony z problemów.
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Właśnie dostałem od niego maila. Dodał euro ręcznie. Przy okazji zostałem zjechany, że kwota nie była dokładna tak jak wskazywał cryptonator tylko zaokrąglona przez ramp.network. Następnym razem trzeba albo kupić krypto gdzie indziej albo przelać do portfela i dopiero do ruska. Z tym, że to wiąże się z dodatkową prowizją. No nic, mam trochę czasu do kolejnego uzupełniania środków więc i sytuacja może się rozwinie.
  • Odpowiedz