Wpis z mikrobloga

Za mną pierwsza styczność z płaceniem kryptowalutą i poszło w miarę sprawnie. Najpierw utworzenie portfela w cryptonatorze. Potem skorzystałem z ramp.network gdzie przelałem 38,31 euro. U nich prowizja wyniosła 1,49 euro. Na portfel trafiło 0,732462 eth. Do ruska miałem zamiar przelać 36 euro, ale po prowizji cryptonatora (0,005 eth) okazało się, że brakuje trochę do tych 36 euro, ale tyle ile miałem to przelałem. Napisałem do ruska, że dokonałem płatności, ale odpisał, że to wszystko niby się automatycznie zrobi i mam czekać. Minęło parę godzin i nic, napisałem znowu do niego, zapytał o której godzinie robiłem ten przelew, później czy robiłem eth i 36 euro, odpisałem, że tak i doładował mi 36 euro. Także nie wiem czy jakiś dzień dobroci, że mi podarował te kilkadziesiąt euro centrów czy jakoś to też zaokrąglił. Suma summarum 2,31 euro więcej na rok czasu to żadne pieniądze także nie ma czego się bać.
#teleelevidenie
  • 48
@yomex: Już nie tak kolorowo, koniec sielanki :)

Please allow up to 1-60 minutes for this payment to confirm, will be notified automatically once it is completed. You must send EXACTLY amount of crypto, else you lost your money.
@elementbn: sprostowanie do twojego posta.
W ramp prowizja 1.49. Potem prowizja 0.005 eth co jest 2.5 euro czyli razem 4 euro prowizji. Dużo.
To już chyba lepiej bezpośrednio z ramp do ruska, wtedy nie ma 2.5 euro prowizji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yomex: nic ci nie darował. Jak przesłałeś hajs z ramp do cryotokantoru go zapłaciłeś prowizje 1.49E. Potem w panelu tele zrobiłeś płatność z crypto i tam wybrałeś opcje zasilenia z portfela crypto. Samo się powypełniało i pole z prowizja odjelo 0.005Krypto. Testowałem przed chwilą ta płatność i łącznie na doładowaniu kilka euro straciłem 4 euro. Test z ramp bezpośrednio do ruska daje 1.49 euro prowizji tylko.
@elementbn: na pewno podarował bo na ramp przelałem 38,31e. Z ramp do crypto poszło 36,82e po odjęciu prowizji 1,49e. Jak wybrałem opcje zasilenia z portfela crypto to owszem samo się powypełniało, ale zaraz wyskoczył błąd, że mam za mało środków w portfelu i mogłem puścić tylko tyle ile miałem, tak zrobiłem.

Gdzie jest ta opcja przesłania bezpośrednio z ramp do ruska?
@yomex: nie. Każda płatność ma swój unikalny adres. Wchodzę i robię za 5 euro i generuje mi się adres z ciągiem znaków A. Wychodzę. Ponownie robię płatność 5 euri i mam inny ciąg znaków (adres). Pewnie po tym to rozpoznaje,
@yomex: @elementbn: A czym płaciliście za krypto na ramp? Chciałem zapłacić kartą revolut i dostałem info "Card rejected. Please try again with a different card or contact your bank." a w apce powiadomienie, że "Odrzucono. Nieobsługiwany sprzedawca". Wiem, że jest tam opcja zapłaty przelewem z revoluta, ale transakcja może zająć kilka godzin. W przypadku karty jest info o kilku minutach ( ͡° ʖ̯ ͡°)