Wpis z mikrobloga

Mircy mam domowa siec skladajaca sie z jednego routera Xiaomi r2350 aiot ac2350, mam tez stary router tp link TDW8970, który chce uzyc jako access point zeby zwiekszyc pokrycie WiFi poniewaz w jednej czesci juz slabo lapie z glownego routera Xiaomi.

Pierwotnie pociagnalem skretke Ethernetowa od routera Xiaomi do TP linka (wsadzilem do portu oznaczonego LAN/WAN, router ustawilem w tryb Wireless Router Mode i dzialalo. Router tp-link rozglaszal osobna swoja siec, do ktorej podlaczylem urzadzenia, ktore wczesniej mialy problem z zasiegiem.

Jednym z urzadzen ktore byly podlaczone do sieci wifi z tp-linka byl telewizor ale chciabym jednak tv podlaczyc po kablu i jedyna opcja zeby pociagnac kabel to wlasnie z tego routera-access-pointa tp-linka. Podpialem po prostu kabel do routera i tv no i dupa, nie dziala internet chociaz polaczenie z routerem jest.

Pytanie jak to wszystko poustawiac zeby dzialalo jako AP + swtich. Od strzala niestety mi to nie zadzialalo.

Jak zaczalem jeszcze cos czytac na necie to w ogole pisza zeby DHCP wylaczyc na tym AP a ja mialem wlaczone ale po wylaczeniu dalej jest dupa.

Na tp-linku mam takie trzy tryby pracy do wyboru:
- ADSL Modem Router Mode
- 3G Router Mode (to na pewno nie)
- Wireless Router Mode

Ktos poradzi jakies konkretne kroki musze wykonac zeby dalo sie uzywac ten router jako AP do WiFi + jako switch do tv po kablu?

#siecikomputerowe #sieci #elektronika #cisco #xiaomi #tplink
  • 7
@Burkhard co do tplinka to ustawiasz wireless router Mode, ustawiasz mu adres IP, wyłączasz dhcp na nim (to ważne) i skrętke wtykasz w port LAN (żółty bodajże). Wtedy masz zrobiony switch z AP. Sieć wifi nazwij tak samo jak tą w xiaomi, wtedy może Ci się nawet płynnie to przełączać. TV wpinasz skrętka do tego tplinka i bangla

BTW tam chyba jeden port LAN jest też wanem w tym. Trybie wireless router