Wpis z mikrobloga

@Dante27: nie mam zamiaru zgadywac do jakiej superspecjalnej grupki sie przypisujesz, moze to dla ciebie szok ale nie jestes pierwszym gosciem ktory okresla sie przez kontrarianizm, hehe lewica i prawica taka gupia a ja taki unikalny wolnomysliciel
  • Odpowiedz
@zapomnialemhaslo: nie mowie ze jestem z "supergrupki" czy "unikalnym wolnomyslicielem", caly czas probuje ci wytlumaczyc ze takie dzielenie na dwa jest o kant dupy potluc, bo malo kto jest "lewakiem" albo "prawakiem" w 100%, ale masz jakas dziwna blokade myslowa.

Osobiscie w pewnych sprawach mam konserwarywne poglady (jak kazdy chyba) np jestem narodowcem (lecz nie z tych debili pokroju Polska Walczaca na majtkach i Orzel na kiju, wiec wielki patriota robiacy
  • Odpowiedz
@milymirek: no gdyby tak dać taką ankietę mojemu konserwatywnemu wujkowi to on by se wszystko tak wypełnił, że by go święty Piotr do nieba wpuścił przed Jezusem, a po wypełnieniu ankiety zaraz by mi próbował wytłumaczyć jak pedały niszczą nasz kraj.
  • Odpowiedz
@milymirek lewicowcy z natury są bardziej empatyczni na krzywdę drugiej osoby. Konserwa sobie wytłumaczy, że świat jest sprawiedliwy, i złe rzeczy dopadają tych, co na nich zasłużyli.
  • Odpowiedz
@milymirek:

Mózgi liberałów w obszarze przedniej kory obręczy wykazywały aktywność od dwu- do pięciokrotnie wyższą niż mózgi konserwatystów. Mózgi tych drugich zdawały się częściej "drzemać", co odbijało się na wynikach. Podsumowując: liberałowie lepiej radzili sobie z zadaniami, które wymagały odrzucenia wyuczonej i dominującej reakcji.

- Nie próbuję dowodzić, że liberałowie są lepsi od konserwatystów. Oba typy umysłu są potrzebne - zapewniał prof. Amodio. - Zdolność konserwatystów do ignorowania atakujących ich informacji
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Rozszerzając temat, to by wychodziło że obie postawy są potrzebne do rozwoju.

"liberałowie lepiej radzili sobie z zadaniami, które wymagały odrzucenia wyuczonej i dominującej reakcji."
Do tego można dodać, że również są bardziej podatni na głupotki, np. cały front ideologii lewicowej, ale też to że konserwatywne idee są bardziej spójne, mniej "spontaniczne" - można by powiedzieć.
To nie jest tak, że jak są "otwarci", to znaczy że wszystko co nowe
  • Odpowiedz