Wpis z mikrobloga

Przejadłem się liniowymi, filmowymi grami.

Teraz masz dwa typy gier;
pseudo open worldy: milion znaczników, które nic nie dają i misje w stylu cutscenka, idź do punktu A, zabij przeciwników, wróć, cutscenka. Gameplay nie ma żadnej głębi, świat jest wydmuszką. Przykłady? Nowy God of War (ale on miał bardziej huby), spiderman, cyberpunk, wszystkie gry od ubisoftu.

shootery na szynach: wszystkie cody i battlefieldy.

Mam nadzieję i tego życzę sobie i wam, że nowa generacja to będzie lepsza fizyka w grach, głębsze mechaniki i powrót staroszkolnych rpgów w których wybory miały prawdziwe znaczenie (na przykład Fallout 1 & 2 oraz NV). Po cichu liczę na Bloodlines 2, ale zobaczymy.

Mam dość tych nowych gier które są do siebie tak podobne i przy okazji są tak naprawdę prymitywne.

Bardzo mnie martwi słaba sprzedaż Preya który miał głęboki i ciekawy gameplay i sukces God of Wara który był liniową wydmuszką i jak go skończyłem w mojej głowie pojawiło się pytanie "Tylko tyle? Toż to jakiś prolog"

#gry #pcmasterrace #ps5 #ps4 #xboxseriesx #xboxone
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@x134xvb: To, ze grasz w gowno gry AAA to juz Twoj problem xD Ja tam od 2012 praktycznie nie grma w gry AAA (chyba, ze za darmo po taniosci w jakies lepsze pare lat po premierze), bo po prostu indyki sa teraz kilka not wyzej jesli chodzi o grywalnosc (a nieraz i sama fabule i grafike). A wystarczy sie rozejrzec choc troche po steamie, a nie kupowac gry o ktorych
  • Odpowiedz
@x134xvb: dawaj do Heroes 3 ;) grafa odsiwezona HD modem, wprowadzona możliwość gry online. Na lobby kilkuset graczy, co chwila turnieje. Mapy generowane losowo wg określonych schematów - w danym schemacie gra się w podobny sposób ale nigdy nie będziesz miał dwóch takich samych gier, drogindojsciando celu są niezliczone, podobnie jak w szachach. Myśleć trzeba cały czas a mecze potrafią trwać po 2-3h.
  • Odpowiedz
głębsze mechaniki i powrót staroszkolnych rpgów w których wybory miały prawdziwe znaczenie (na przykład Fallout 1 & 2 oraz NV). Po cichu liczę na Bloodlines 2, ale zobaczymy.


@x134xvb: Ja też muszę czasami odpocząć i zagrać w coś "innego", ale wychodzi na to że są to prawie gry indie albo bardzo słabo znane.
  • Odpowiedz