Wpis z mikrobloga

Przejadłem się liniowymi, filmowymi grami.

Teraz masz dwa typy gier;
pseudo open worldy: milion znaczników, które nic nie dają i misje w stylu cutscenka, idź do punktu A, zabij przeciwników, wróć, cutscenka. Gameplay nie ma żadnej głębi, świat jest wydmuszką. Przykłady? Nowy God of War (ale on miał bardziej huby), spiderman, cyberpunk, wszystkie gry od ubisoftu.

shootery na szynach: wszystkie cody i battlefieldy.

Mam nadzieję i tego życzę sobie i wam, że nowa generacja to będzie lepsza fizyka w grach, głębsze mechaniki i powrót staroszkolnych rpgów w których wybory miały prawdziwe znaczenie (na przykład Fallout 1 & 2 oraz NV). Po cichu liczę na Bloodlines 2, ale zobaczymy.

Mam dość tych nowych gier które są do siebie tak podobne i przy okazji są tak naprawdę prymitywne.

Bardzo mnie martwi słaba sprzedaż Preya który miał głęboki i ciekawy gameplay i sukces God of Wara który był liniową wydmuszką i jak go skończyłem w mojej głowie pojawiło się pytanie "Tylko tyle? Toż to jakiś prolog"

#gry #pcmasterrace #ps5 #ps4 #xboxseriesx #xboxone
  • 67
  • Odpowiedz
@x134xvb Deus Ex: Bunt Ludzkości z 2011 był świetny. Idealne połączenie gry liniowej ze swobodą otwartych lokacji i elementami RPG. No i niezła fizyka która pozwalała rzucać przedmiotami itp.
  • Odpowiedz
@Larsberg: oczywiście i to w dniu premiery. Pamiętam jak grałem w jedynkę mózg #!$%@?, dwójka o #!$%@? panie jakie to jest cudowne, trójka a idź pan w #!$%@? z tym gównem. Andromeda nawet spatchowana to jakieś nieporozumienie.

Generalnie generacja xbox360 i ps3 dawała mi dużo nadziei bo wyszło wiele ciekawych serii jak ME, Dead Space, Bioshock czy Mirror Edge. Poprzednia generacja to dla mnie rozczarowanie i to duże. Same remake/remastery a
  • Odpowiedz
@x134xvb Remasterowanie gier jest bezsensowne bo ogranicza się jedynie do detali graficznych a mechanika pozostaje ta sama. Ja czekam na więcej remaków takich jak wydana w tym roku Mafia: Definitive Edition.
  • Odpowiedz
@Larsberg: Ja czekam na nowe serie bo już mam trochę dość. I czekam na duchowego następcę Fallout New Vegas ale się już chyba nie doczekam.

Remake'i są niby spoko i na pewno to dużo lepszy pomysł niż remastery, ale kurde potrzebne jest coś nowego i coś innego.
  • Odpowiedz