Wpis z mikrobloga

@ModelCocomo: Odwrotnie Państwo ma głównie własne pieniądze, bo jest emitentem i prawie monopolistą środków płatniczych, można oczywiście używać obcych walut, bitcoinów, albo kartek z pieczątką z ziemniaka, ale to będzie margines transakcji.

Dobrobyt ma niewiele wspólnego z obrotem pieniądzem, a realnymi działaniami władz, czyli tym, czy ogranicza się marnotrawstwo i złe uczynki władzy (np. zbyt wysokie podatki), co jest warunkiem dostatecznym wzrostu majątków obywateli.
  • Odpowiedz
Dobrobyt ma niewiele wspólnego z obrotem pieniądzem, a realnymi działaniami władz, czyli tym, czy ogranicza się marnotrawstwo i złe uczynki władzy (np. zbyt wysokie podatki), co jest warunkiem dostatecznym wzrostu majątków obywateli.


@KollA: Generalnie można zauważyć, że wysokie podatki oznaczają dobrobyt.
Wysokie podatki oznaczają wysokie nakłady na urzędników, biurokrację, infrastrukturę i edukacją, co oznacza mniejszą korupcję i większą stabilność, co oznacza z kolei możliwość rozwoju gospodarki i dobrobyt.

Kapitalistyczne raje środkowej
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Wentylatorze Morawieckiego, idealne Państwo to takie, które ma podatki możliwie jak najmniejsze (rzędu kilku procent). Większe wpływy nie są przeznaczane na poprawę dobrobytu obywateli, ten dobrobyt przeciętny obywatel sam swoją pracą powinien móc sobie zapewnić (a Państwo nie powinno mu w tym przeszkadzać, co obecnie lobbyści i politykierzy robią powszechnie).

Jeśli mowa o wspólnej infrastrukturze to oczywiście, to powinien być ten pozytywny element tworzenia zajęć dla części firm, pod warunkiem,
  • Odpowiedz
@ModelCocomo: To że państwo nie ma własnych pieniędzy to jest korwinoidalne uproszczenie, nie mające pokrycia w rzeczywistości. Po pierwsze, pieniądze, które administracja państwowa ma z podatków to są pieniądze administracji państwowej. Tak jak pieniądze, które nie wiem, Sony ma z twojego zakupu PS5 to są pieniądze Sony a nie twoje. Natomiast po drugie, państwo ma także inne źródła dochodu. na przykłąd spółki skarbu państwa, albo wydobycie surowców z ziemi naszej ojczystej.
  • Odpowiedz
Wentylatorze Morawieckiego, idealne Państwo to takie, które ma podatki możliwie jak najmniejsze (rzędu kilku procent). Większe wpływy nie są przeznaczane na poprawę dobrobytu obywateli, ten dobrobyt przeciętny obywatel sam swoją pracą powinien móc sobie zapewnić (a Państwo nie powinno mu w tym przeszkadzać, co obecnie lobbyści i politykierzy robią powszechnie).

Jeśli mowa o wspólnej infrastrukturze to oczywiście, to powinien być ten pozytywny element tworzenia zajęć dla części firm, pod warunkiem, że ta
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Ja mieszkam w PL i tak zarządzanie w naszym kraiku niestety ogranicza możliwości rozwojowe firm prowadzonych przez Polaków i zmusza ludzi do emigracji.

Gdyby cały aparat urzędniczy miał tylko na celu pomnażanie dóbr przeciętnego Polaka, osób chętnych do emigracji byłoby kilka lub nawet kilkadziesiąt razy mniej.
  • Odpowiedz
Ja mieszkam w PL i tak zarządzanie w naszym kraiku niestety ogranicza możliwości rozwojowe firm prowadzonych przez Polaków i zmusza ludzi do emigracji.

Gdyby cały aparat urzędniczy miał tylko na celu pomnażanie dóbr przeciętnego Polaka, osób chętnych do emigracji byłoby kilka lub nawet kilkadziesiąt razy mniej.


@KollA: Czyli jesteś leniwym gościem, który jest zbyt nieporadny by założyć własną firmę i potrafi tylko narzekać w internecie.
Dobrze, że tacy ludzie nie mają
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Może piszesz o sobie, że jesteś leniwy, może ciebie na lenistwo stać. Pytanie czy przeciętnego obywatela stać na lenistwo, czy powszechne bogactwo jest takie, że obywatel nie musi pracować ponad swoje siły.
  • Odpowiedz
Może piszesz o sobie, że jesteś leniwy, może ciebie na lenistwo stać. Pytanie czy przeciętnego obywatela stać na lenistwo, czy powszechne bogactwo jest takie, że obywatel nie musi pracować ponad swoje siły.


@KollA: Nie mówię o sobie, bo ja mam firmę i jestem w CEDIG.
Mówię o takim narzekającym nieudaczniku jak Ty, któremu się cały czas nie wiedzie w życiu i nie potrafi tego w żaden sposób odmienić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fan_Morawieckiego: ogólnie to ludzie raczej emigrują do krajów gdzie są wyższe podatki. Słyszymy że ktoś wyjechał do Skandynawii a nie do Rumunii.

Ale.

Ta teoria nie tłumaczy skąd te państwa zrobiły się bogate. Norwegia była biedna dopóki nie odkryli swoich bogactw naturalnych. A teraz to taki trochę model państwa z dobrobytem.

Czy te państwa do których się teraz emigruje' mające wysokie podatki, wzbogaciły się dzięki przewadze historycznej np. Plan Marshalla lub
  • Odpowiedz
Znowu o sobie piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KollA: A czy ja narzekam? Mi jest w Polsce dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tym się różni człowiek sukcesu od człowieka porażki, że jednemu się wiedzie w życiu i jest zadowolony z jego sytuacji, a temu drugiemu nie
  • Odpowiedz
Ta teoria nie tłumaczy skąd te państwa zrobiły się bogate. Norwegia była biedna dopóki nie odkryli swoich bogactw naturalnych. A teraz to taki trochę model państwa z dobrobytem.


@Nemeczekes: Norwegia była bogata na długo przed ropą.

Czy te państwa do których się teraz emigruje' mające wysokie podatki, wzbogaciły się dzięki przewadze historycznej np. Plan Marshalla lub neutralna Szwecja co sprzedawała stał Niemcom i uniknęła burzonka. Czy może mieli niskie podatki i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: pytanie czy Szwecja straciła mniej niż inne kraje i to ja ustawiło na lepszej pozycji.

Plan Marshalla nikogo nie wzbogacił? To czemu zachód Niemiec był lepszym miejscem do życia niż wschód?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@KollA: Podatki powinny być proste do policzenia i celowe. Najpierw ustalmy wydatki, dopiero później przychody. Ale u nas robią odwrotnie, więc jest jak jest, dodatkowo nasze podatki są zajebiście skomplikowane, gdzie urzędnicy już się w tym gubią.
  • Odpowiedz
oh tak. Jeden argument wszystko tłumaczy :)


@Nemeczekes: Nie no. Lepiej twierdzić, że to, że w 1950 wprowadzono Plan Marshalla sprawiło, że Zachodnie Niemcy w 1750 były bogatsze od Wschodnich Niemiec. Pełna logika
  • Odpowiedz