Wpis z mikrobloga

@Gaku745: W ogóle to jest beka bo to totalne kłamstwo xD nawet w USA raczej nie ma takiej patologii. Masz jakieś dowody na takie rewelacje? Bo w UE wypłaty to 40-60% pkb
  • Odpowiedz
  • 2
@szczekacz666 od jakiegoś czasu widzę te wpisy w gorących, rozumiem, że aktualny system może się nie podobac, sam nie raz mam poczucie, że nie wszystko jest ok. Jednak jestem też praktykiem i lubię wiedzieć jak coś działa. Jeśli uslyszę nie tylko idee, ale i sposób działania, który do mnie przemówi, to sam mogę do takiego ruchu dołączyć. Obawiam się jednak, że może nie zadziałać, ale i doprowadzić do nowych patologii.
  • Odpowiedz
@Gaku745: Powiedz mi czy widziałeś kiedyś jak funkcjonuje firma na poziomie szczegółowych procesów? W sensie rozpisany każdy proces od założenia firmy po zrobienie produktu, jego sprzedaż, przychód aż do zysku? Bo 1) to ze wygenerowałes przychód nic nie znaczy bo to zysk idzie do właściciela 2) jak rozpiszesz sobie procesy to zauważysz ze praca ludzka pracowników z osobna stanowi tylko bardzo mały udział w całości procesów. A to co różni
  • Odpowiedz
@Gaku745 To zakładaj firmę. No tak, jedyne, co Cię powstrzymuje przed zarabianiem takiej kasy, to, niech zgadnę, MORALNOŚĆ XD I wszyscy Twoi koledzy z osranego squatu też mogliby się bujać w garniakach Armaniego, tylko nie chcą, rozumiecie, wyzyskiwać ludzi xDDD Wcale nie są idiotami o dwóch lewych rękach i nie wpadliby w długi po miesiącu.
To wcale nie jest tak, że to Wy przychodzicie do tego janusza, całujecie go w pierścień
  • Odpowiedz
@kremowka2137: O to to. Znalazłem sobie swojego czasu nowe hobby. Szybko się połapałem że da się zarobić na nim. Wyliczylem że jakbym pracował 40h tygodniowo mając stałe zlecenia wyszłoby 10tys. brutto/miesiąc przynajmniej spokojnie. Zacząłem biegać szukać klientów, zarobek ok. 1tys. i koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oferty pracy w internecie są i oferują ok 8tys brutto. Lepsze 8k w kieszeni niż potencjalne 10 tys których nigdy
  • Odpowiedz
@Gaku745: A jak kapitalista zainwestował określoną kwotę w firmę, dajmy na to 1 mln zł, która to pozwoliła zatrudnić ludzi i dać im zarobek, to ma prawo do dywidendy i zwrotu zainwestowanej kwoty, czy nie?
  • Odpowiedz