Wpis z mikrobloga

Mirki, przygotowuję właśnie wycenę dosyć egzotycznego projektu, a że weekend mnie zastałi zastanawiam się (póki co teoretycznie) ile może kosztować dedykowany transport (pełnowymiarowa naczepa firanka) na trasie Polska- Kirgistan? Nawet nie chodzi mi o dokładną kwotę- tylko o rząd wielkości? Bardziej 5000€ czy 10 000€. Naturalnie bez obsługi celnej, ubezpieczenia i innych takich. Orientujecie się też może czy jest możliwość (za dopłatą) aby wynająć załogę zdublowaną (dwóch kierowców)?
#spedycja #transport #logistyka
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@voodoo3: przy takim egzotyku śmiało liczylbym sobie w dwie strony, więc stawka x2. Wschód to kompletnie nie moja bajka i nie wiem czego się tam spodziewać, ale 10k to cena wywoławcza moim okiem

Podwójna obsada w tym przypadku to tylko kwestia daty dostawy. Za dopłatą napewno znajdzie sie chętny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@voodoo3: od 4700 do 8500 USD zależy na jakiego przewoźnika trafisz, mi się zdarza drogowo wozić po WNP na zlecenie szalonego Francuza różne używane maszyny. Często wysługiwałem się https://butlerspedition.pl/ robił mi chyba z połowę z tych transportów.
Potem sobie sam połapałem, ale spedytor nie miał jakiś masakrycznych prowizji (dodawał 150-300usd ) tylko kwestia że przewoźnicy z WNP zazwyczaj chcą kasę po rozładunku co on miał obcykane a z mojej strony trzeba
Dzieki wielkie Panowie! Tak sadziłem ze bedzie trzeba opłacić w dwie strony...
Ale chyba nie ma innej rady, Antonova nie wyczarteruje ;)
Co do podwójnej załogi, nie tyle o czas co o jak najmniejszą ilośc postojów mi zależy, bo sprzet z kategorii tych cennych, więc chcę jak najmniej ryzykować...
Do wyceny wpada wiec 15k€ za rundkę.