Wpis z mikrobloga

Mirki, to prawda, że jak kupię używkę to mam płacić podatek od wzbogacenia? Mimo, że biednieje przecież. Co jak kupuje samochód w pl, ale stały dochód i zamieszkanie to uk? Da się to jakoś ominąć?
#motoryzacja
  • 14
Mirki, to prawda, że jak kupię używkę to mam płacić podatek od wzbogacenia? Mimo, że biednieje przecież.


@Shocore: samochodem możesz wyjechać z kraju a kasę i tak wydajesz na zakupy itd co wraca do nich w podatkach.
@aarahon: tzn ja chce tutaj kupić i tutaj jeździć, bo wracam. Tzn siedzę tu już 4 miesiąc, a dalej mi płacą z uk postojowe. Myślałem, że jak mnie w pl oficjalnie nie ma, to może nie muszę tego płacić. @reakwon: Ważne, że u nich się zgadza.
@Shocore: Tak 2% i nie od wzbogacenia tylko Podatek od czynności cywilnoprawnych - PCC

To jeszcze gorsze złodziejstwo niż od wzbogacenia. Bo zawierasz z kimś umowę, że kupujesz od niego auto a nagle pojawia się wirtualnie państwo w tej transakcji i mówi "Heja 2% mi sie należy od Waszej umowy teraz".

A czemu?

A bo tak.
@reakwon: właśnie przeczytałem, że oni sami ustalają ile samochód jest warty. Można się odwołać, ale to czas i koszty. A jak wyjdzie na ich, to Ty pokrywasz wszystkie orzecznika itd.
@reakwon: @Shocore: piszesz po prostu oświadczenie, że kupiłeś za tyle za ile w umowie, podajesz jako świadka kogoś z rodziny kto był przy zakupie i tyle. Nie ma orzeczników, odwołań ani nic. Przerabiane u bliskiego znajomego :)
@Ironus: a wiesz może, czy est jakiś limit, za jaki nie trzeba płacić? Np za samochód za 1k nie ma podatku. Tylko czy to przejdzie, jak kupię za 10k. Ktoś to sprawdza tam?
@Shocore: nie mam pojęcia i ogółem nie zachęcam do oszustw podatkowych :) wyżej napisałem tylko jak zrobić, żeby zapłacić faktycznie należne PCC, a nie od wyimaginowanej wartości.