Wpis z mikrobloga

Sony wycofało ponoć że sprzedaży cyberpunk 2077. No w sumie mądry ruch by schować niedoskonałość nowej konsoli. Architektura Xbox series X jest całkiem inna niż PlayStation 5. Dzięki temu jak jest zbudowany system Xboxa gra wygląda inaczej niż na Xbox one, czy Xbox one X. Zaś PlayStation5 korzysta tylko z backwards compatibility dzięki czemu gra wygląda jak z PS4, więc teraz ciekawe placebo mają Ci co ogrywają gry z PS4 na ps5 i mówią że no no lepiej wygląda! Hahaha no no mamy exclusive az do patcha na next Geny

  • 37
@Pan_Orama: Nie słyszałem żeby ktoś mówił o tym że gra lepiej wygląda. Chyba że pod względem 4K, gdzie PS4 w wersji podstawowej nie obsługiwało 4K, za to PS4 Pro już tak. Więc jeśli ktoś przeskoczył z PS4 na PS5, widzi różnicę. Dodatkowo producenci gier deklarują (nie wszyscy) że będą patche które dostosują wersje PS4 na PS5. Z takich rzeczy na które PS5 ma widoczny wpływ to jest prędkość ładowania gier, podobnież
@kingszajs przecież nie zabieram Im tych next gen patchy.. będą to będą sam jako właściciel xsx czekam na patche... Mówię na tą chwilę jak jest ;) PS4 pro nie miało nigdy natywnego 4k tylko upscaling
@Pan_Orama: Ale wiesz, że to nie chodzi stricte o wygląd gry (bo sama płynność rozgrywki i jakoś grafiki jest nieznacznie lepsza na PS5 niż na Xbox Series X [polecam filmik Digital Foundry na yt]), a to że ta gra bardzo często się #!$%@?? Tu nie ma żadnej winy konsoli, Redzi skopali coś na etapie produkcji i po prostu lepiej dostosowali ją pod Xboxa niż pod PS5. Nie od dziś wiadomo, że
@nofink no tak 60 klatek masz na ps5 ale z grafiką gorsza bo backwards compatibility.. na xsx mam ok 50 klatek ale lepsza grafika... A zapomniał bym no i mam opcje zmienienia z performance ( 60fps) na quality ( lepsza grafika ale 30 FPS)
@Pan_Orama: Nie zmienia to faktu, że na PS problemu nie stanowi grafika lub płynność gry (bo ona ogólnie mocno nie odstaje od tej Xboxowej, a czasami ma nawet lekką przewagę w niektórych aspektach), a często występujące crashe. Tak czy inaczej, nie jest to wina konsoli a samej gry i wszyscy o tym wiemy. Nie wiem po co snuć jakieś teorie spiskowe. Sony wycofuje ze sklepów, bo nie zgadzali się z polityką
@nofink
Proszę Cie bardzo, fragment artykułu
'"According to lead console architect Mark Cerny, the PS5 will be backward compatible with PS4 games because the next-gen console is based in part on the PS4's architecture. This means that those games you love right now should still be playable on PS5, so don't throw out your old discs just yet."
Hahaha no no mamy exclusive az do patcha na next Geny


@Pan_Orama: ale wiesz, że w tę grę nadal się normalnie da grac na PS4/PS5 (przynajmniej na tyle ile gra pozwala) tylko po prostu nie da się jej kupić w PS Store? Ale jak masz płytę to normalnie zadziała