Wpis z mikrobloga

Mnie jedna rzecz tylko zastanawia w kwestii #pedofilewiary.

Jeśli ktoś jest normalnym człowiekiem, bez zaburzeń - co może nim kierować, aby dowiadując się, że jego znajomy, podwładny, czy nawet przyjaciel jest pedofilem, który molestował lub wręcz zgwałcił dziecko, zamiatał sprawę pod dywan, przenosił pedofila do innej parafii czy wręcz próbował zrzucić winę na ofiarę i jej rodzinę?

Wydaje mi się,że normalny człowiek takich ludzi nie chce mieć w gronie znajomych i tym bardziej powinien to zgłosić.
Nie wyobrażam sobie jak jakikolwiek normalny człowiek może bronić takich zbrodniarzy?

Podsumowując: jeśli zgodzimy się, że normalny człowiek nie będący pedofilem nie ma powodów by bronić innego pedofila... to ukrywający pedofilię prawdopodobnie sami mieli takie skłonności...
#neuropa
  • 3
to ukrywający pedofilię prawdopodobnie sami mieli takie skłonności...


@Clear: aż tak daleko bym nie szedł. To po prostu dziwnie pojęta "ochrona" swojej organizacji, zamiotę pod dywan, będzie cicho, nikt się nie skapnie.

Przecież nie tylko w kościele to się dzieje, to samo było w Hollywood. Wszędzie tam gdzie jest władza zaczyna się korupcja i wykorzystywanie podwładnych. Mogę tylko zgadywać że jedyny powód dla którego nie ma tego w polityce to taki
co może nim kierować, aby dowiadując się,


Psychopatia to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się trzema szeroko rozumianymi wymiarami: aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania.


którą należałoby włączyć do klasyfikacji DSM, rozszerzając jej zakres o psychopatyczne zaburzenia osobowości:1

łatwość wypowiedzi, powierzchowny urok,
zawyżona, nieadekwatna samoocena,
brak wyrzutów sumienia,
brak empatii,
manipulowanie i skłonność do oszustwa,
wczesne zaburzenia zachowania,
zachowania antyspołeczne