Wpis z mikrobloga

Mimo wszystko jest mi gdzieś tam wewnętrznie przykro, bo #cdprojektred mogli być jedną z najlepszych firm w branży, mogli prezentować poziom wczesnego Blizzarda, zanim nie przejęło go Activision. Przez pewien czas lizali pana Boga za nogi, bo urośli bardziej niż Ubisoft, a akcją z Keanu tylko utwierdzali ludzi, że gra będzie sztosem. Są ofiarami własnego rozdmuchanego marketingu, bo i tak bez tego gra by się sprzedała w tym nakładzie, o ile byłaby dobra. Dziś będzie bardzo czerwono na #gpw #gielda bo Sony wydało najgorszą z dotychczasowych recenzji o #cyberpunk2077 - gra jest tak #!$%@? wydana, że musimy ja usunąć żeby trzymać poziom. Szkoda, bo jako Polska nie dorobiliśmy się nigdy dużego studia filmowego z najwyższej pułki, a mieliśmy trochę szansy na posiadanie takiego w grach.
  • 45
@True_freedom: chcialem sie upewnic. Widać, ze gra ma ogromny potencjał. Gdyby ją wydali dopracowaną np w styczniu/lutym to by nie bylo zadnej afery. Poza tym dzieki marketingowi właśnie juz zaczeli zarabiac na grze, caly ich wklad odzyskali... dlatego dla mnie obżydliwe jest pisanie o nich w kontekscie „ofiary”. Wydali niedoroacowaną grę tylko po to by ludzie kupowali ją na swieta, perfidnie kłamali w dodatku jeszcze dochodzi krzywa akcja jaka REDzi zrobili
@LewCyzud: Szansa na to ze w styczniu /lutym cp byl by innym produktem niestety jest zerowa. Tak szczerze to mysle ze minimum 6 miesiecy potrzeba na polatanie a przedewszystkim TESTY gry. Tlumaczenie ze w covid niechcieli duzo testowac bo i tak zaduzo ludzi w biurze bylo jest slabe na maxa. Po to firmy zatrudniajac testerow daja NDA zeby miec do nich zaufanie.
@LewCyzud: Gdyby ją wydali dopracowaną teraz, to nie byłoby żadnej afery. Bierzesz wszystkie słowa dość zero jedynkowo. To nie jest ofiara w rozumieniu Jarka Jakimowicza z programu u Gozdyry. Nikt ślepo nie współczuje Redom bo wydali niedopracowane gówno, który ubrali w złoty papierek. W tym jest problem, bo gdyby nie mówili o unikalności 1000 npcow w grze z wieloma liniami dialogowymi, gdyby nie mówili o skomplikowanej fabule gdzie każda twoja decyzja
@LewCyzud: hoho, "oprawcy", "kryminał", "wydali by w styczniu". Widzę populizm wszedł głęboko.
Jakby podali że wydadzą w styczniu to by było ból dupienie że kolejne opóźnienie, i smutne historię jak to na święta chcieli sobie kupić grę. I to było by narzekanie tych samych ludzi co dzisiaj niby narzekają na "znaczny uszczerbek psychologiczny" spowodowany gra której wiekszość nawet nie kupiła
@True_freedom > Szkoda, bo jako Polska nie dorobiliśmy się nigdy dużego studia filmowego z najwyższej pułki, a mieliśmy trochę szansy na posiadanie takiego w grach.

Dorobić się mogą tylko akcjonariusze, nie kraje. Jeśli jesteś akcjonariuszem Blizzarda, to się dorobiłeś. Jak chcesz się dorobić, to kup akcje jakiegoś obiecującego studia i czekaj aż urośnie do rangi światowej.
@be_happy: ja już raz grałem na SimFabric i akurat z zyskiem. Ostatni raz gram na spółkach gameingowych bo dla mnie to loteria, ale wynika pewnie to z tego że nie siedzę w branży. Wolę biotech, który jest stabilniejszy.
Wieska #!$%@? od kiedy w niego zagralem. Juz nawet wykopowi obroncy cd pr sie ze mna po dyskusji zgadzali, ze #!$%@? combat, elementy rpg i zadania powtarzalne, wiec nie chce mi sie kolejny raz jechac. W zasadzie kazdy, kto gral w wiecej niz 10 faktycznie dobrych gier tez sie powinien zgodzic.
Oczywiscie, nie mam az tak bardzo za zle januszon i innym ludziom, co sie nie znaja ze tak hajpuja tego wieska.