Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zwiazki #swieta #bozenarodzenie #rodzina #emigracja

Hej, od kilku lat mieszkam sama w Norwegii, znam jezyk norweski biegle, tutaj studiuje i pracuje i zamierzam tutaj osiedlic sie na stale. 3 miesiace temu poznalam chlopaka z ktorym jestem w zwiazku, logicznym jest to ze jest on oczywiscie Norwegiem. Ja i on jestesmy ze soba bardzo szczesliwi, nie ma zadnych problemow w naszym zwiazku. Jego rodzina mnie nie zna, nie wie rowniez ze moj chlopak ma dziewczyne. Za tydzien swieta, a ja nie mam zadnych planow, nie mam tu zadnej rodziny ani nie moge pojechac do Polski ze wzgledu na koronawirusa. Moj chlopak oswiadczyl mi dzisiaj, ze chce powiedziec jutro swoim rodzicom o mnie, bo wtedy na pewno zaprosza mnie do siebie na Wigilie. Ale ja sie boje takiej sytuacji, boje sie ze to bedzie dla nich niekomfortowe dzielic stol wigilijny z obca osoba. Boje sie, ze moj chlopak chce powiedziec o mnie swoim rodzicom tylko dlatego, ze nie chce zebym byla smutna i samotna w Boze Narodzenie. Co mam zrobic?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fdc1c0f35ed44000acde147
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 21
@Chlejus: Przecież 3 miesiące związku to jest nic, jakieś raczkujące początki w powijakach. Jak to jakiś dorosły już i samodzielny facet to ja się nie dziwię, że nie rozpowiada o takich rzeczach, równie dobrze takich 1-6m związków mógł mieć 10 xD i co, każdą ma przedstawiać mamie?

Robi się to wtedy, jak już się jest w miarę pewnym stabilności relacji. Jak chce teraz powiedzieć rodzicom, to znaczy że się przekonał i
@AnonimoweMirkoWyznania dla żadnego normalnego człowieka obecność partnera jego dorosłego dziecka w trakcie świat nie jest problemem. Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie, pewnie się ucieszą.

Poza tym: w święta to i fajnym gestem byłoby zaproszenie np. kolegi, który siedzi sam w domu. W moim towarzystwie tak się zdarza, rodzina nie ma z tym żadnego problemu. O to też w tych świętach chodzi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kilka lat temu też nie mogłam wrócić do Polski na święta przez pracę, ale spędziłam we we wspaniałym towarzystwie rodziny mojego ówczesnego chłopaka - Anglika. Z facetem byłam wtedy kilka miesięcy, a jego rodzinę poznałam jedynie tydzień przed świętami. Nawet dostałam kilka prezentów od jego rodziny ( ʖ̯) Moim zdaniem warto, to może być fajnym przeżyciem, szczególnie, jeżeli jeszcze nie miałaś szansy przeżyć norweskich
OP: @pyroinwigilacja

Powiedzialam chlopakowi o moich obawach i zapewnial mnie, ze chce zeby jego rodzina mnie poznala i ze jego rodzice juz goscili kolegow jego brata na Wigilje (w tym nawet Murzyna) wiec nie jest to dla nich zaden problem, ale mimo to boje sie, ze mowi tak tylko dlatego poniewaz nie chce zeby mi bylo przykro samej w Wigilje.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @Shyvana @Chlejus

Moj chlopak ma 24 lata i nigdy nie mial dziewczyny wczesniej, wiec nigdy wczesniej nie mowil rodzicom ze kogos ma. Nie jest tez typem fuckboya, bo uprawial seks tylko 6 razy przede mna, tylko z 2 dziewczynami. Tez boje sie ze nie powiedzial nigdy swoim rodzicom o mnie, bo sie mnie wstydzi czy cos, albo ze nie traktuje mnie powaznie :(

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
OP: @camelinthejungle

Wlasnie rodzice mojego chlopaka beda 25 grudnia goscili kolege ich drugiego syna, w dodatku ten kolega jest Polakiem i zrobia dla niego bigos xD No ale jakos tak ja sie wstydze tam isc, bo przeciez jestem dziewczyna ich syna wiec to cos innego niz kolega... Caly czas sie boje ze popsuje im swieta, bo swieta to czas dla rodziny, a jak przyjde to beda mieli jakiegos randoma przy stole....