Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę wybrać rower dla ojca, a jestem januszem rowerów. Nie wiem nawet pod jakim hasłem szukać odpowiedniego. Generalnie rower do jazdy turystycznej a nie wyczynowej, drogi polne i utwardzone. W jakim sklepie w #poznan dobrze mi doradzą (ramę chyba dobiera się pod wzrost?)?

#rower #rowery
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HorribileDictu: nie jestem z Poznania, ale na stronie unibike są dystrybutorzy Rybczyński i Muszakski. To w sumie znane duże sklepy więc śmiało można tam próbować. Druga kwestia czy ojciec potrzebuje na początek roweru za 4k bo jestem bardziej niż pewny że kands za 2k też byłby w zupełności. Trzecia kwestia to dostępność rowerów bo covid w branży rowerowej sporo namieszał.
@HorribileDictu: Unibike, Northtec czy inni "mali" producenci cierpią w tym roku na totalny niedobór części, przez co dostępność tego typu rowerów jest tragiczna.
Zaoszczędzę Ci dylematów i podpowiem: jedź po prostu do salonu Gianta na Naramowickiej, kup model Roam 1 2021 - zmieścisz się w budżecie, będzie tata miał świetą relację cena-jakość, dobrej klasy osprzęt Deore, bezdętkowe opony, powietrzny amortyzator, fajny napęd 2x10 i możliwość wsadzenia znacznie szerszych opon, jeśli najdzie
Afrati - @HorribileDictu: Unibike, Northtec czy inni "mali" producenci cierpią w tym ...

źródło: comment_1608276602gMDpHaKIHgNmcvR87L5he1.jpg

Pobierz
@HorribileDictu: Siodełko jest oczywiście regulowane góra-dół ;)
Ale to, o co pytasz to "geometria ramy" - w przypadku rowerów "cross country" jest i tak w miarę łagodna. O ile tata nie ma poważnych problemów z plecami, to nie będzie mu niewygodnie, a tak umiejscowiona kierownica zapewnia dobre prowadzenie w terenie i poczucie kontroli.