Wpis z mikrobloga

Ktoś zaznajomiony z tematem mógłby mi odpowiedzieć I wyjaśnić? Wyjeżdżam przed pod koniec grudnia za granicę i wracam pare dni po nowym roku. Idę na kwarantanne 10 dni. Czy w tym przypadku obowiązuje mnie jakieś świadczenie z pracy? Wiem, że normalnie na kwarantannie dostaje się zwolnienie lekarskie, no w tym przypadku wyjeżdżam mimo tego że wiem, że czeka mnie kwarantanna po powrocie. #prawo #kwarantanna #covid19 #koronawirus #kiciochpyta
  • 7
@fyfan: Wszystko zależy co będzie w rozporządzeniu bo może się okazać ze będą wyłączenia i transport zorganizowany to np. Wycieczki na narty autokarem
@fyfan: Domownicy nie będą na kwarantannie bo obecnie kwarantanną są obejmowane wyłącznie osoby zdrowe, które miały kontakt z osobą chorą no i teraz będą przyjeżdżające z zagranicy (czyli tak jakby czeka się - będą objawy choroby czy nie). Na kwarantannę nie trafiają osoby mające kontakt z osobą, która jest na kwarantannie. Inaczej mówiąc - Ty siedzisz w domu, domownicy normalnie wychodzą co wydaje się logiczne, tak było i jest przynajmniej od