Wpis z mikrobloga

@Syn_Tracza: Ciekawa, że chyba żadna partia lewicowa nie chce opodatkować majątku już posiadanego. Bo umówmy się że katastralny udupi co najwyżej ciułaczy. Oczywiście nie pochwalam i tego rozwiązania, ale jest omo zdecydowanie bardziej logiczne
@kuroszczur: Jak wyobrażasz sobie opodatkowanie majątku? Ktoś ma dom i w zasadzie nie ma pieniędzy, bo stracił pracę albo żyje na biednej emeryturze i zgodnie z tą logiką ma płacić więcej podatku od kogoś kto zarabia wiele więcej od niego ale np. mieszka na garnuszku?

Dla mnie to zupełnie nie ma sensu. Dochodowy ma największy sens, bo skoro zarobiłeś X to oddaj część z tego w formie podatku.
@venividi: Mi chodzi o majątki 0,5% bogaczy w Polsce. I nie rozważam tego - serio. Uważam to za zwykłą kradzież, ale jednak dużo bardziej logiczną niż ojebywanie ludzi z pieniędzy za pracę. Wyczuwam tutaj najzwyczajniej zwykłą hipokryzję lewicy, która naprawdę bogatych nigdy nie tknie
Wyczuwam tutaj najzwyczajniej zwykłą hipokryzję lewicy, która naprawdę bogatych nigdy nie tknie


@kuroszczur: Nie no, przecież wprowadzają progresję podatkową i często lobbują za podniesieniem podatku od nieruchomości.

Ja tam wielkim fanem lewicowych rozwiązań nie jestem, a na pewno nie wszystkich. Nie mniej jednak, mówienie że nie chcą opodatkowania najbogatszych, to nie prawda.
@kuroszczur: Bynajmniej. Przecież lewica żyje opodatkowaniem dużych korporacji, a w szczególności ich zarządów.

Jednak u nas jak mówi się o podniesieniu podatku dochodowego dla najbogatszych, od razu podnoszą się głosy że "komunis".

Osobiście jestem zdania że podniesienie kwoty wolnej od podatku, kwoty 2 progu podatkowego (bo jednak z roku na rok ten próg jest realnie niżej) i wprowadzenie 3 progu to dobry pomysł.
Jednak problem z milionerami/miliarderami jest taki że mają oni środki do tego żeby uciekać przed opodatkowaniem


@venividi: Już dawno o tym wspominałem, to neuropki i fani razem a Chiny ludowe nie chcieli mi odpowiedzieć, jak to rozwiązać w strefie Schengen. Prawda jest dla mnie taka, że Razem ma niektóre pomysły fajne, ale są fantastami, jak z resztą Konfidencja, tylko jedyne co ich różni, to to, że jedni fapują pod rozwiązania z