Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1778
wracam z trasy, 2km od domu zatrzymała mnie drogóweczka beemką. Jechali za mną może z 30km przez co nawet nie było jak przycisnąć, pilnowałem się, żeby na pas nie najechać XD zaczęło się grzecznie, dzień dobry starszy antyperspirant jakistam, wziął dowód, żeby szybciej było. Do czasu aż zapytałem o powód kontroli. Wiecie jaki był powód? Ano brak tego powodu. Rutynowa kontrola trzeźwości xD Kuźwa jadą za mną 30km i nie mogą rozpoznać, że jestem trzeźwy? Sam proces sprawdzania moich dokumentów trwał może z 15 minut (miało być szybciej xD). Po tym przyszedł drugi krawężnik i mówi, że będzie stan techniczny samochodu sprawdzał. Samochodu, który ma na lewym boku wielkimi literami napisane SIEŃKO I SYN, SAMOCHÓD ZASTĘPCZY. Tak, jechałem zastępczym z salonu. Po sprawdzeniu stanu opon, wszystkich żarówek, obowiązkowego wyposażenia i moich rzeczy w bagażniku w końcu dostałem swój upragniony dowód oraz zostałem miłościwie puszczony do domu z życzeniem miłego dnia. A potem się dziwią czemu ludzie sobie mrugają długimi i wklepuja w mapy ich lokalizacje, jak ich rutynowa kontrola trwa więcej niż kontrola ćpuna przewożącego kilo koksu (,)
  • 75
@twinzpl: Mnie kiedyś zatrzymali na końcu pasa rozbiegowego na ekspresówce, powitali mnie słowami "poniosła pana ułańska fantazja". :D Oczywiście nic nie dali, bo nie mieli za co. Jak dawali mi alkomat (jeszcze starszego typu niż "świeczki") to policjant podsunął go tak, że musiałbym wyfrunąć z okna, żeby dmuchnąć, więc odruchowo wyciągnąłem rękę, żeby go do siebie przyciągnąć, usłyszałem #!$%@? tonem "NIE POZWOLIŁEM PANU TEGO BRAĆ DO RĘKI". Frustraci są wszędzie. ;)
@twinzpl: z takich absurdów to pamietam jak mnie policja zatrzymała bo szedłem po złej stronie ulicy (na wsi), szkoda tylko, że wychodziłem wtedy z autobusu i jak odjechał od razu policja zajechała i się sapią, że po złej stronie XD Miał być mandat 50 zł ale jak ten ściek usłyszał, że ciocia wysyła m.in. takich jak on na jazdy to tylko pouczenie xD Jak szanować takich ludzi? XD
Jeszcze następnego dnia
@twinzpl: Ja miałem raz kontrolę i podczas kontroli się okazało, że jestem 2 msc po przeglądzie.
Ale chyba trafiłem na dobry dzień, bo powiedział, że skoro już jestem pod samym domem, to nie będzie wzywał hol, tylko mam jak najszybciej wezwać pomoc drogową i pojechać na przegląd. Dostałem tylko 50 zł za nieświecące światło stopu.
@twinzpl: no to wyobraz sobie, ze 2 lata temu ja na taka policjantke trafilam. W wigilie () czlowiek o 15 jechal na obiad, predkosc poprawna, autko swiezo od mechanika, a ta tak sie zaczela #!$%@? i takie powolne ruchy miala jakby serio na zlosc robila bo ona musi byc na sluzbie. Jej kolega pewnie tez mial ja za tempaka bo siedzial w aucie przez caly czas.
@twinzpl: kilka lat temu miałem trzepanie pojazdu za każdym razem gdy wjeżdżałem do rodzinnego miasta. za którymś razem jak mnie zatrzymali zapytałem zrezygnowany czy znowu będziemy się w to bawić i mnie puścili.
z drugiej strony moja najdłuższa kontrola trwała ponad godzinę. niby tylko sprawdzali dokumenty, ale przyszła ulewa i czekali aż trochę przejdzie...

zawsze fascynowało mnie jak szukając powodu do premii namiętnie odwijali każdą kulkę zrobioną z folii, którą odrywa
@twinzpl dobrze, że chociaż się nie stawiałeś. Tak są niestety wyszkoleni - mają łapać przestępców, a i charaktery czesto mają niemiłe. Prawda, że czasem naginają przepisy (no spora część je łamie, wiem), ale w takim przypadku jak twój można wyjść z sytuacji bez konfliktowania się z nimi. Gdyby George Floyd powściągnął nerwy tak jak ty to dzis by był żywy. W pierdlu, ale żywy ¯_(ツ)_/¯. I nie nie zwalam winy na ofiarę
Nie widzisz tutaj małego paradoksu?


@PanMuchomorek: widze ze wolasz ludzi do komentarza, ktory nie jest na nic odpowiedzia. Chcesz palic to pal i ponos tego konsekwencje, tak jak pumy w dom nie wolno trzymac i sie powinno kazdemu takie zwierzeta zabierac, tak skoro palisz i polskie prawo twgo zabrania to ponos tego konsekwencje.
@twinzpl: historia autentyk; moj Stary, jego kuzyn i kolega jadą samochodem. Chłopaki (mój starszy i wujas) grzeją wódę aż miło i pyk - kontrola. Facet otworzył szybę i kiedy policjant poczuł zapach wódy to aż mu się oczy zaświeciły. Od razu badanie trzeźwości, dmuchanie a tu 0.00. Policjant nie wierzył i kazał dmuchać drugi raz. Też nic.
No to zaczynamy trzeoanko, dowód, OC przegląd. Wszystko aktualne i na czasie (ba, on
@yggdrasil Ale odwołujesz do kogo? Mozesz napisać zażalenie do właściwego miejscowo prokurtora na czynnosc interwencji. Niemniej on takie zażalenie szybko ukręci bo musialby być jakieś mocne odchylenia od regul interwencji zeby było inaczej.