Wpis z mikrobloga

Jest jakieś sensowne wytłumaczenie dlaczego Redzi #!$%@? tak tą grę? Ja rozumiem, że ludzie po W3 mieli ogromne oczekiwania i oceniają grę przez pryzmat wiedźmina no ale #!$%@? to nawet obok wiedźmina nie stało. Tak fenomenalny świat, tak fenomenalne odtworzenie świata przyszłości i tak fenomenalny klimat psują #!$%@? bugi i glitche. To i tak pół biedy bo prędzej czy później to załatają ale co z grą? Oprócz wątku głównego i kilku misji pobocznych nie ma tu DOSŁOWNIE nic do roboty, miasto nie żyje, przechodniów nie ma, nie masz żadnych wyzwań, gra da się przejść z pistoletem z pierwszej misji, tak #!$%@? nie przemyślanego systemu upragedowania itemków chyba nigdy nie widziałem. Skończyłem właśnie finalny wyścig i wracałem z Claire 3 km do jej garażu. Jechaliśmy może z 5 minut a podczas jazdy nie padło nawet jedno słowo, ba nawet nie mogłem włączyć #!$%@? radia. Cały mój prawy dolny róg zasłania interfejs wierzyczki strzelniczej, która strzelałem 3 godziny temu, o #!$%@? i nudnych „kontraktach” nawet nie wspomnę, jak W3 maxowalem z przyjemnością to tak tego nawet nie tknę bo nudne to i żmudne jak #!$%@?. Fajny był motyw i pomysł z braindance’mi i mimo możliwości kupienia owego przedmiotu i tak nie można go odtworzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za dużo czasu chyba poświęcili na pisanie przeróżnych tekstów w formie drzazg, jak z samego początku człowiek chciał wsiąknąć w ten świat i czytał każdy znaleziony tekst tak potem te drzazgi są dosłownie co minutę i jakby człowiek chciał wszystko przeczytać to prostą misje, która trwa 25 minut robiłbym minut 90. Jeszcze ten #!$%@? Delmain, który do Ciebie dzwoni co 5 minut i powtarza te same przeruchane już formułki w kółko i w kółko aż człowiekowi odechciewa się w to grać. „Open world nowej generacji”? Tak to było w gameplayowym trailerze? XD Przecież w GTA San Andreas jest #!$%@? więcej do roboty poza misjami niż w grze sprzed kilku dni i za kilkaset milionów dolarów. Czemu to jest takie #!$%@?? Czemu oni to wypuścili? Ambitne plany ich przerosły? Przecież te patche nawet jak poprawia aktualizacje to gra dalej będzie #!$%@? flakiem na 20 godzin bo tylko fabuła główna i bohaterowie tą grę ratują. Muzyka też jest ok chodź moim zdaniem za mało jest jakichkolwiek rzeczy, które człowiek mógłby posłuchać np jadąc samochodem na drugi koniec miasta typu jakieś debaty polityczne czy ciekawostki ze świata zamiast #!$%@?ącego basu do psychodelicznej melodii (to akurat jest spk i często pasuje do sytuacji, które dzieją się na ekranie ale jest tego zdecydowanie za dużo i za gęsto). Po co ten wpis skoro każdy już to pisał? A tak o se napisałem jako zawiedziony stary człowiek, który łudził się, że w końcu jakaś gra przyciągnie go przed ten #!$%@? monitor na dłużej niż 5 godzin.
#cyberpunk2077
  • 8
Odeszła po sukcesie Wiedźmina i przed premierą chyba najbardziej nahajpowanej gry w historii?


@skankhunt43: ci którzy odeszli mieli zapewne kontrakty podpisane na Wiedźmina 3 + dodatki więc podejrzewam, że już w trakcie ich robienia mieli umowy podpisane z innymi firmami. Wielu z nich też skarżyło się na #!$%@?ą atmosferę w CDPR i beznadziejne zarządzanie ludźmi + słabe wynagrodzenie. Nic dziwnego, że odeszli tam gdzie lepiej płacą jak zakończył im się kontrakt.
Masa doświadczonych developerów odeszła.


@wzdryngiwacz: @skankhunt43: Nawet nie tyle masa co masa doświadczonych developerów, która była odpowiedzialna za cyberpunka od początku i nagle w połowie a to zostali podkupieni albo im warunki nie odpowiadały. Pewnie też doszło do sprzeczek z kierownictwem itp, itd.