Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisałem , że ktoś na youtubie znalazł działający policyjny pościg.

Mi też udało się znaleźć. Ktoś na Reddicie wrzucił komentarz, w którym podał lokalizację, gdzie policjanci po skończonej walce z gangsterami udają się do pojazdu i odjeżdzają. Rzeczywiście, pojechałem tam, wyeliminowałem gangsterów i policja odjechała. Pojechałem za nimi i postanowiłem potestować ich możliwości, nagrałem również filmy z gry, oto rezultaty:

Działa to tak - policja na początku zachowuje się jak zwykłe NPC. Możesz ich taranować, ukraść na ich oczach samochód, zero reakcji. Możesz ich zastawić, będą stać w nieskończoność, mają swoją "ścieżkę ruchu" jak inni. Żeby wywołać ich reakcję, musisz strzelić im w samochód. Ale nie, nie oznacza to jeszcze, że będą cię ścigać.

- jeśli podejdziesz za blisko, wysiądą z samochodu i cię zaatakują, ale nie umieją już wsiąść z powrotem. Oznacza to, że możesz sobie odjechać i masz ich z głowy.

- jeśli będziesz kawałek dalej od ich auta, zaczną cię ostrzeliwać bez wychodzenia z niego. Ale dalej nie oznacza to, że będą cię ścigać. Będą jechać po swojej "ścieżce ruchu", jak inni NPC. Jeśli będziesz jechał blisko nich, będą zadawać ci obrażenia, ale wystarczy że staniesz, to oni pojadą sobie swoją drogą i zapomną o tobie.

Jak "aktywować" pościg? Wystarczy stuknąć ich swoim pojazdem (oczywiście po tym jak najpierw ostrzelasz ich pojazd) . Może być nawet minimalny kontakt, wtedy nagle jakby "budzą się" i naprawdę zaczynają cię gonić. Pościg ten, co prawda, jest dosyć nieudolny, ale przynajmniej jest.

https://streamable.com/bq22kw
https://streamable.com/mo0902 - ten polecam oglądać do końca, śmiesznie się buguje na końcu

PS.Jak ktoś chce wrzucić na Reddita, to proszę bardzo, myślę że jest szansa na dużo upvotów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#cyberpunk2077 #cyberpunk #gry #pcmasterrace
  • 14
@thomekh całe meritum posta jest o tym, że musiał wymusić na nich pościg.

@normalny08 hahaha, to ładnie #!$%@? algorytmy. Szkoda, że jak już się wysiliłeś i włączyłeś tryb pościgu to nie wlączyli syren. Tak pięknie brzmią w tej grze.
@normalny08: Ta wrzuta coraz bardziej przekonuje mnie że był jakiś system AI policji i pościgów, ale z jakiegoś w #!$%@? ciekawego powodu to wszystko zostało pod koniec wycięte. Takie same przeświadczenie mam o wyborze Nomad/StreetKid/Corp, widać poszlaki że było większe wprowadzenie postaci w prologu, ale z jakiegoś powodu woleli zrobić filmik o tym jak w 6 miesięcy wszystkich poznajesz i stajesz się znany XD
@prace_fachowe są niepotwierdzone teorie, że ostatnie przełożenie premiery było po to, żeby na wyciąć AI bo było za bardzo zbugowane albo za bardzo obciążało słabsze sprzęty

A co do lifepathów, to czytałem inna teorię, że ten filmik o 6 miesiącach skleili z prologu street kida, który był najbardziej gotowy, ale nie zdążyli zrobić innych więc powstało takie coś xD ciekawi mnie to i chciałbym się kiedyś dowiedzieć jak to naprawdę wyglądało