Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, powiedzcie mi proszę, co tu się odwala, bo sam już nie wierzę w jakiekolwiek prawa konsumenta i inne bzdety...
Streszczając całą sytuację, jestem w poszukiwaniu nowego TV, a tak się składa, że w niedzielę w sklepie internetowym Neonet mieli fajną promocję (600 zł różnicy względem ceny standardowej).
Po krótkiej chwili namysłu zakupiłem jedną sztukę. Wszystko wyglądało fajnie - przelew wykonany, zamówienie zatwierdzone, faktura i umowa sprzedaży na odległość wystawiona, numer przesyłki otrzymany.
Mamy następny dzień, jest poniedziałek, a ja jestem ucieszony, bo widzę, że kurier z przesyłką jest już w moim rejonie i nagle... boom! Widzę, że przesyłka otrzymała nowy status - "zwrot do nadawcy".
Zadzwoniłem do kuriera, Pan poinformował mnie, że zwrot nastąpił z powodu niekompletności zamówienia i prosi o telefon na infolinię sklepu. Tak więc też zrobiłem - telefon do konsultanta i Pan na słuchawce poinformował mnie, że on tak naprawdę nie wie, co dokładnie stało się z moją przesyłką, ale musi wykonać telefon do magazynu itd.
Nic bardziej mylnego... Godzinę później dostaję wiadomość na pocztę o następującej treści:

W związku z tak rażącym błędem Sklep nie może zrealizować zamówienia, i na podstawie art. 88 § 1 k.c. w zw. z art. 84 k.c., uchyla się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego przez Sprzedającego, dotyczącego sprzedaży towaru objętego zamówieniem XXXXXX


Serio? Serio kur*a? Poczułem się, jakby ktoś napluł mi w twarz.
Nie próbuję zgrywać tu jakiegoś cebulaka, ale wydaje mi się, że różnica 600 zł w stosunku do ceny standardowej jest jak najbardziej do zaakceptowania.
Mamy okres świąteczny, co chwilę w TV słyszymy reklamy: "rabaty 300,400,500 zł, promocje 50%, sprzęt tańszy o połowę", a tu od tak anulują sobie zamówienie i zamrażają gotówkę na jakiś czas.
Czy mogę coś w tej sytuacji zrobić? Czy ta gra jest w ogóle warta świeczki czy raczej powinienem olać temat, jak i zakupy w tego typu sklepach i lepiej polować na coś na Amazonie? Jak uważacie?
Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę!

P.S. Jeśli to coś zmienia, to wiem, że niektóre osoby normalnie otrzymały zakupiony TV w promocji (mam fotki, numery zamówienia itd.).

  • 10
@mariobit: nie, ale chciałem. Zobaczyłem post na Łowcach Gier i jak wszedłem na stronę to TV miał już 'produkt niedostępny'. W każdym razie popieram Cię, mi to absolutnie wyglądało na taką promocję, która zdarza się przed świętami, żaden błąd to nie był. Spróbuj im nie odpuszczać.